таг: нејмар

Излезе видео со Нејмар и старлетата

Големата ѕвезда на ПСЖ периодов воопшто не е раат. Бразилката Нажила Мендеш прво го обвини дека ја силувал, а потоа тој во самоодбрана објави разговор со неа во кој покажа како му испраќа голи фотографии. И сега најново се појави видео од нивна средба во хотел на која се гледа како типкава прво му легнува, а потоа го напаѓа. Повеќе

Карактерот по дриблинг се познава

Младиот фудбалер на Крузеиро, Вевертон (19) бил повикан од селекторот на Бразил Тите да пополни место на тренинзите пред Копа Америка. А малиот без страв „го искина“ Нејмар. Повеќе

Нереален потег на Нејмар, противникот по цигарчиња

ПСЖ вечерва гостуваше кај Анжер и славеше со 1-2. Нејмар освен што даде еден гол, направи и неколку потези на теренот што долго ќе се верглаат по хајлајтс видеа. Повеќе

Ти на мене ќе ми глумиш Нејмар

Деветкава зема да дрибла карпа човек. Иако има конституција како за кошаркар или ракометар, внимавајте добро како ќе му врати. Колку ќе беше штета ако не го уснимеа. Повеќе

Од каде потекнува уникатниот гест на Роналдињо со рацете

Од Хаваи, преку Калифорнија до Кина, на различни места и култури оваа гестикулација означува различни нешта кои ги обединува гест на добра волја. Повеќе

Нејмар му ја сокри топката на противникот

Со головите на Кавани и Ди Марија, ПСЖ синоќа го совлада Стразбур со 2:0 во Купот. Еден од противниците фати да го клоца Нејмар, еднаш, два пати, три пати. Овој се изнервира и му направи “мајмунеееее“. Повеќе

ПСЖ добил премија за победа над четвртолигаш, па им ја подарил

Во овој период од годината прволигашите играат во раната фаза од Куп натпреварите, па често се случува гигантите да се сретнат против мали, анонимни клубови. Повеќе

На фјорд во Норвешка најдено писмо во шише од Нејмар како мал

Апсолутно нереална приказна доаѓа од малиот норвешки град Фауске расположен на брегот на норвешкото море, градче колу кое има фјордови. Повеќе

Конфликтниот Бразилец кој ги забавува навивачите на Вест Хем

Покрај борбата со носталгија, апатија и самотија, Фелипе Андерсон како капак на сè доживеал и трагедија која што ја направил татко му во 2015-та година кога бил виновен за смртта на две лица во Бразил. Повеќе