таг: мино рајола

Јуве за Ајакс, Де Лихт и Рајола дава вреќи со пари

Еден од најгласните трансфери летово и официјално се оствари: Јуве објави дека потпиша договор со 19-годишниот стопер на Ајакс Матеијс Де Лихт кој ги чини „ѓавол и пол“ пари. Повеќе

Пет јазици зборува дебелото

Мино Рајола е вака неугледен и се шета со шорц и маички од по 5 евра, ама многу јака фаца е во светот на фудбалот. Тоа што ние го гледаме како таков, него уво не го боли. Дечкото е полиглота, што му олеснува во преговорите кога ги прави милионите. Роден е во Италија, а има и холандски пасош. Повеќе

Ги прави најјаките трансфери, а се шета како во Љубаниште

Му го донесе на Јуве Матијас де Лихт за 75 милиони евра, трансфер од кој се пишува дека ќе лапне 11 милиончиња во џеб. Да е само овој јак трансфер. Веќе не се памети на кои сè јаки играчи им е менаџер. Место на таа моќ и пара да се скоцка убаво, тој пристигна во Торино како клошар и ич не му чуе. Повеќе

Како се реализирал трансферот на Ибрахимовиќ во ПСЖ

Во денови кога постојан силни шпекулации за кам бекот на Златан Ибрахимовиќ во Милан, одиме со еден телефонски разговор меѓу две будалетинки. Рајола му се јавува на Ибра во сред одмор за да му каже дека од Милано се сели во Париз. Повеќе

Навивачите на Милан погодија во центар, Донарума се расплака

Пред мечот од осминафиналето на Купот на Италија против Верона (3:0), тифозите на Милан му скандираа на Донарума: „Оди си ѓубре лакомо“ и извадија многу убитачна парола. Повеќе

Менаџерот на Донарума ја раскажа нивната страна

Најконтроверзниот менаџер на светот доцна синоќа излезе пред новинарите (некои еминентни го бојкотираа зошто ги викал само кога му требале, инаку ги бркал) и раскажа зошто Џиџо одбил да потпише нов договор. Повеќе

Моџи за Јувентус, средбата со Рајола и конечната табелата во Серија А

Еден од најконтроверзните раководни лица во историјата на италијанскиот фудбал кој правеше распореди кој судија на кој меч да суди, даде свои предвидувања за првите 6 позиции на крајот од оваа сезона и раскажа како со едно обраќање сакал да му даде до знаење кој е кој на еден од највлијателните агенти во фудбалот. Повеќе

Чудото од Јувентус има 16 години и го планираат за прв тим
Новиот Балотели од Верчели

„Старата дама“ со сите сили се обидува да ги сопре напорите на Манчестер Сити и Арсенал да го купат 16-годишниот Моизе Кин, фудбалер кој се изнадава голови во младинските категории и наскоро би можел да стигне во првиот тим. Повеќе

Ако може Фергусон да биде Сер, можам и јас

Го нема го нема, па ќе извади нешто за што ќе се зборува со недели. Мино Рајола, најнеобичниот агент на светот сега бара титула Сер затоа што успеал да го врати Пол Погба летово во Манчестер Јунајтед. Повеќе