таг: клуб бриж

Бразилскиот фудбалер од Астон Вила кој добил дете на 14 години, а на 16 имал две

Додека сите познати спортисти на поодминати години им раскажуваат на своите внуци колку биле славни на времето, на бразилскиот центарфор кој игра во Астон Вила нема да му треба многу време. Децата ќе го памтат како „талентираниот шпиц“. Повеќе

Реал го прими најциркузантскиот гол во ЛШ

Момците на Зинедин Зидан во 85-та минута се спасија од срам против Клуб Бриж кој имаше 0:2 на полувреме. Двојниот стрелец на гостите и на двата гола за ушепртља, а првиот му е антологиска комедија. Шахтјор пак во 95-та минута направи пресврт во Бергамо. Повеќе

Барселона одржа предавање на „Вембли“, Наполи го скроти скапиот Ливерпул
Лига на шампиони

Пабло Росарио од ПСВ, Гроенвелд од Бриж и Наинголан од Интер постигнаа прекрасни голови кои ќе конкурираат за најубав погодок на колото во цела Лига на шампиони. Повеќе

12 рекордни гола во Дортмунд, Јуве го покори пеколниот Писхуан
Лига на шампиони

Вечерва во Дортмунд се сруши неверојатниот рекорд по постигнати голови на меч од ЛШ. Борусија и Легија одиграа 8:4 и ја надминаа голеадата од мечот Монако - Депортиво во 2003-та. Повеќе

Ромелу Лукаку, Тојотата на татко му и изводот од матично
Од каде толку таленти во Белгија?

Со стручни лица, нови академии, преоѓање на нови методи и многу трпение Белгија стана прва на ФИФА ранг листата иако во минатото пропушти дури пет големи натпреварувања по ред. Ова е сторија за развојот на младите фудбалери во оваа земја. Повеќе

Најжешката прослава на титула

Многу навивачки ветуваат стриптиз шоу во случај нивниот омилен тим да освои шампионска титула, ама малку од нив потоа играат вака офанзивно. Клуб Бриж ја освои титулата во Белгија по пауза од 11 години, а оваа навивачка го освои интернетот. Повеќе

Ставрев судеше, паднаа седум голови, Тричковски отпадна
Лига Европа:

Единствениот македонски претставник во фудбалска Европа, Иван Тричковски нема да ја дочека пролетта во ЛЕ, откако вечерва неговата Легија загуби од Наполи. Фенербахче оди понатаму, Ајакс испадна. Повеќе

Тричковски одличен во триумфот на Легија

Македонскиот репрезентативец одигра 84 минути за Легија Варшава во победата над данскиот Митјиланд. Полјаците имаат 6 бода и во последното коло во Неапол ќе бараат европска пролет. Повеќе

Како да добиеш шанса, Чичарито?

Манчестер Јунајтед го совлада Клуб Бриж со 0-4 и со вкупни 7-1 се пласираше во Лигата на шампионите. Руни постигна хет-трик, но остана во сенка на катастрофалното издание на Хавиер Ернандез Чичарито кој најпрвин промаши пенал, а потоа и колосална шанса. Повеќе