таг: гонзало игуаин

ПЕС е ова или реалноста на Јуве?

Актуелниот шампион на Италија направи еден мангупски трик на својот Фејсбук профил. Од тики-така акцијата против Удинезе во која Дибала и Игуаин се претворија во Меси и Иниеста, направија фора за да се запраша човек дали овој гол се случи на Плестејнш или навистина го видовме во реалноста. Повеќе

Дибала лабаво

Јувентус го мина лесно и очекувано Удинезе во осминафиналето од Купот на Италија со 4:0. Два гола се од пенал, а два се двојат. Едниот е мајсторски на Дибала кој не знае да постигне обичен гол, а другиот е на Игуаин поради цик цак акцијата со кого? Па со Дибала. Несторовски ја одигра цела. Повеќе

Целата акција за голот на Игуаин со кој Јуве ја стиши Меаца

Имаше Интер 6/6 во Серија А, пред да дојде актуелниот шампион и со 1-2 да триумфира пред повеќе од 60.000 луѓе на „Џузепе Меаца“. Резултатот го отвори Дибала, израмни Лаутаро од пенал, за Игуаин кој влезе од клупата да го реши мечот. Повеќе

Не е ниту дебел, ниту готов и може да игра во тандем со Роналдо

Шпиц со 297 гола постигнати за Ривер, Реал, Наполи, Јуве, Милан и Челси, не оди така лесно да го отпишеш, а ќе го отпишеше Јувентус за малце. Повеќе

Гуштерите Буфон и Игуаин мораа да пеат песни за новајлии

Иако веќе неколку години се во или околу клубот, со кратки авантури во Париз и Лондон, Џиџи Буфон и Гонзало Игуаин мораа заедно со новите засилувања на Јувентус да отпеат песна - ритуал на иницијација во сите големи клубови. Повеќе

Игуаин vs Роналдо во спринтерски дуел

Малку не е на место насловов, бидејќи глупаво е да ги ставиш во еден ваков дуел, ама еве нека не биде така. Да видиме каков старт има Гонзало, а каков Роналдо на тренинг на Јуве.  Повеќе

Топ 8 трансфери во Серија А за кои се очекува разврска

Лето е период за трубење, шпекулирање и билдање цени на играчи со помош на освојување простор на насловни страни. Но со оглед на статусот и муабетите за нив, половина сигурно, а можеби и сите овие јаки имиња ќе го сменат дресот. Повеќе

Нема фрки меѓу Игуаин и Луис, се смирија

Тензијата меѓу Гонзало Игуаин и Давид Луис кои се срчнаа на 24 часа пред финалето на ЛЕ е минато. Фудбалерите на Челси ги надминаа недоразбирањата после лактот кој Аргентинецот го попи од Бразилецот, па дури и кажаа дека се сакаат. Повеќе

Видео од лактот на Луиз кон Игуаин на тренинг

Откако англиските медиуми кои се во Баку објавија видео на кое се гледа вербална расправија меѓу Бразилецот и Аргентинецот, се појави и ново на кое може да се види зошто Игуаин му бил бесен на Давид Луиз. Повеќе