таг: френк лампард

Астон Вила е нов премиерлигаш и ќе заработи 160 милиони фунти

Во игра на нерви, клубот од Бирмингем го совлада Дерби Каунти на Френк Лампард и после три сезони се враќа во елитното друштво, подвиг за кој ќе добијат огромна сума на пари. Повеќе

Лампард и другарите ја испија цела кафана

Уште невлезени во Премиер лига, фудбалерите на Дерби на чело со нивниот стратег синоќа се направија стативи, а кој знае што ќе бидат ако влезат во елитата. Повеќе

Лампард им направи кој последен се смее најслатко се смее

Лидс Јунајтед имаше предност од 0-1 од првиот меч на гости со Дерби. Синоќа на реваншот на домашен терен имаше преполн стадион, огромна поддршка и дури поведе со 1-0 . Ама на крај Дерби Каунти се издигна и на крај славеше со 2-4 за пласман во големото финале од плејофот за пласман во Премиер лига. Повеќе

Совршен британски хумор од навивачите на Лидс до Лампард

Во полуфиналето на баражот за пласман во Премиер лига, Лидс Јунајтед на нашиот Алиоски на гости со 0:1 го совлада Дерби Каунти. Тоа беше доволна причина навивачите на Лидс да го пецнат тренерот на Дерби Френк Лампард за аферата со шпионот кој Марсело Бјелса го прати во нивната база. Повеќе

Она кога сакаш да прославиш титула во ЛШ со навивачите

Кога Дидие Дрогба се местеше да го изведува пеналот вреден титула за Челси во финалето против Баерн во Минхен 2012-та година, се разбира дека камерата беше вперена во него и голот. Но дали знаевте потоа што правеше Лампард? Отиде да ги гушка навивачите. КАПИТЕНИШТЕ. Повеќе

Нема понатаму, Англичаните дефинитивно се најлуди навивачи

Толку се спонтатни и добри зафрканти, што просто ти е мерак редовно да го следиш англискиот фудбал во пониските лиги. Она што се случи со Лидс Јунајтед и Дерби е многу смешно. Повеќе

Два баш смешни автогола на Челси - Дерби

На „Стемфорд Бриџ“ синоќа се врати една од најголемите икони во клупската историја на Челси, Френк Лампард, како тренер на Дерби Каунти. Се играше дуел од Лига Купот, „Сините“ славеа 3:2 а гостите си дадоа два комични автоголови. Повеќе

Тренерската филозофија на игра на Лампард

Поранешната ѕвезда на Челси летово ја почна својата тренерска кариера. Почна да го води англискиот второлигаш Дерби Каунти, а неговиот ефект се состои од акција во 18 додавања по ред меѓу 9 играчи и клинички прецизен финиш. Повеќе

Доминацијата на Лампард против Барселона

За да пронајдеш играч кој им правел вистински проблеми на Барса во сите сегменти од играта треба да го најдеш фудбалерот по име Френк Лампард. Овие снимки се само од дуели против Каталонците сместени во едно видео. Колку само им фали овој човек на Стемфорд Бриџ.  Повеќе