таг: дете

Боемска рапсодија поинаква од другите

Знае да свири клавир како да има 6 години, a се труди да свири како да има 30 години (или која и да е возраста кога луѓе најмногу се трудат). Повеќе

Веројатно најбрзиот 7-годишник на светот
Во Иран пронајдено детето кое го имитира Дибала, Пауло ќе го запознае наскоро

Откако на социјалните мрежи веќе неколку недели се објавуваа видеа од едно помало дете кое шутира слично како Дибала и ја имитира неговата фамозна прослава со маска преку лицето, Аргентинецот упатил апел да го најдат малиот за да го запознае лично. Повеќе

14-годишно дете постигна гол на Класико во Парагвај

Еден од најголемите дерби дуели во парагвајскиот фудбал донесе сензационална вест: 14-годишно дете влезе во историјата на јужно-американскиот и светскиот фудбал. Повеќе

Една овца научила да шутира со глава

Сме виделе куче да пробува да трча по топка без некоја посебна дарба за фудбал, ама овцава комотно може да игра центарфор во некој скромен клуб. Повеќе

Гест со кој Тевез му го направи денот на дете со Даунов синдром

Додека со соиграчите се симнуваше кон соблекувалните на стадионот на Бока Јуниорс, Карлос Тевез забележа едно детенце со Даунов синдром како му мафта. Следуваше мал гест со кој го направи малиот среќен. Повеќе

Девојче се расплака од среќа откако доби дрес од играч на Евертон

Бразилецот Ришарлисон (21) летово дојде во Евертон од Вотфорд за сума од 35 милиони фунти и веднаш стана миленик на навивачите. Во првото коло од Премиер лигата даде два гола на гости против Вулверхемптон, а на крајот од мечот израдува едно мало девојче. Повеќе

Фернандо Торес маестрално испратен на последниот меч за Атлетико

Околу 67.000 верни навивачи на Атлетико Мадрид се поздравија со својот најомилен играч - Ел Нињо Торес кој цели 19 години беше во клубот. Повеќе

Дај друго дете

Лоренцо Инсиње во моментов важи за најдобар италијански фудбалер и предводник на новата генерација млади играчи кои мора да ги оправат „Аѕурите“. Ама како за инает, дека е висок 162 сантиметри, во последно време организаторите се му даваат најголемо дете пред мечот па изгледа како тој да е пратња. Повеќе