таг: бобан грнчаров

И Грне го избркаа за кубење коса

Црвениот картон на Кристијано Роналдо, денеска очекувано е топ тема на социјалните мрежи. Едни го бранат и сметаат дека судиската одлука е престрога, а други велат дека нема што да бара кај главата на Муриљо. Ние па налетавме на ист таков пример со познат македонски играч, со таа разлика што нашиов имаше што да фати. Плус имало и друг прекршок на Роналдо од истата акција. Повеќе

Разочарани сме од јавноста и срамота е клуб како Вардар да игра во Ѓорче пред 30 души
Интервју со Бобан Грнчаров

Играше во ЛШ и имаше привилегија да ги чува Фалкао, Агуеро и Форлан, ама позначаен му е историскиот пласман на Вардар во ЛЕ. Им симнува капа на Комитите за авантурата до Норвешка, а журката со нив на Боемска улица ќе ја памети додека е жив. Повеќе

Грнчаров: Заслужува ли Вардар да игра на селски стадиони?

Одлуката на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор да го поскапи рентањето на Градски, ги избрка Вардар и Работнички од својот матичен стадион. Капитенот на Вардар реагираше на Фејсбук. Повеќе

Грне е вистински капитен

Доби црвен картон на првиот дуел во Скопје, но сепак полета со нив да им даде поддршка од близу. Прав капитенски потег на Бобан Грнчаров кој испишувањето на македонската фудбалска историја го прослави заедно со своите колеги - херои. Повеќе

Јуначки Вардар до историска победа, падна Фенербахче!
Лига Европа

Фудбалерите на македонскиот шампион ја забележаа најголемата победа во клупската историја откако во првиот меч од баражот за Лига Европа го победија скапоцениот и ѕвезден тим од Истанбул. Повеќе

Сјајниот Вардар го прегази Малме и оди во трето коло!
Квалификации за Лига на шампиони

Пред околу 5.000 гледачи на стадионот „Младост“ во Струмица, фудбалерите на Вардар го одиграа можеби најдобриот меч во последните неколку години и сосема заслужено му одржаа лекција на шведскиот шампион Малме 3-1 (0-1) Повеќе

Сè освен победа пред реваншот е неуспех, се очекуваат 20.000 гледачи
Квалификации за ЛШ 2. коло

Капитенот на Вардар, Грнчаров изјави дека без разлика што Динамо е фаворит на хартија, тие ќе се обидат да го демантираат тоа на теренот. Динамо доаѓа во полн состав, со репрезентативците. Повеќе

Реми на Филип Втори, заврши европското лето за Вардар
Квалификации за ЛШ

Вардарци вечерва имаа ветер од над 20.000 гледачи, одлична поддршка и позитивен резултат од првиот меч, но не успеаа да го минат кипарскиот АПОЕЛ кој со 1-1 оди на данскиот Митјиланд. Повеќе

Кипарскиот гигант е колонија на странци

Во обид да стигне до третото квалификациско коло, Вардар ќе мора да го помине најтрофејниот кипарски клуб кој пред четири години стигна дури до четвртфиналето од Лигата на шампионите. Повеќе