таг: топџии

Поради еден твит на Озил за исламот во Кина, може да го крка цела Премиер лига

На 13 декември Месут Озил јавно ја критикуваше Кина за наводна репресија врз муслиманските Ујгури - малцинство во Источен Туркистан, автономен ујгурски регион Синџјанг во западна Кина. Повеќе

Додека викаа птичка, им влета омилениот фудбалер на Арсенал

Навивачи на Арсенал во Лос Анџелес прават заедничка фотографија и во еден момент им се уфрлува стандардниот десен бек на „топџиите“, шпанскиот репрезентативец Белерин. Повеќе

Многу јака промоција на новиот дрес на Арсенал

Со одење на бербер, со типичен лондонски доручек, со акцент на тоа кој владее со северен Лондон итн. Во промотивното видео се сите ѕвезди на „топџиите“, од Озил и Обамејанг, до Лаказет и Алекс Ивоби. Повеќе

Арсен заминува од Арсенал

Преку официјално соопштение на клупската страна, легендарниот француски тренер објави дека по завршувањето на сезонава си оди од својот дом кој го водеше 22 години! Повеќе

Како Арсенал се бори да остане во Топ4

После 27 одиграни кола во Премиер лигата, Арсенал е 6. место им 13 победи, 6 нерешени и 8 порази. Местото кое води во Лига на шампиони го држи Челси кој им бега за 8 бода. Повеќе

Кој е малиот што го извади Венгер?

18-годишниот Едвард Нкетиа синоќа на мечот во Лига Купот против Норвич влезе во 85’ минута при 0-1 за гостите. Со првиот контакт израмни а во продолженијата му донесе победа на Арсенал. Повеќе

Денот кога Аршавин заигра казачок на „Енфилд Роуд“

На 21 април 2009 година Андреј Аршавин го одигра најдобриот меч во својата кариера. Епскиот дуел меѓу Ливерпул и Арсенал од Премиер лигата заврши 4-4, а Русинот ги даде сите голови за „Топџиите“. Повеќе

Како дрибла 5-годишниот син на Санти Казорла

Откако заврши последниот меч на Арсенал сезонава, децата на сите играчи се симнаа на теренот и заиграа фудбал. Најмногу покажа малиот Казорла кој си поигруваше со постарите деца. Повеќе

Ооооо Санти Казорла

Во паралелно интервју, двајцата Шпанци од Арсенал, Начо Монреал и Сантијаго Санти Казорла се прашуваат и одговараат еден со друг. Санти открива дека кучето му се вика Златан и плус други поединости. Повеќе