таг: струмица

Чиста 5-ка за учениците од V-1 од „Никола Вапцаров“

Со оглед на тоа што македонските љубители на фудбалот тотално потфрлија во давањето поддршка на Македонија во овој циклус кој може да им донесе историја на нашите фудбалери, највисоката оценка за тоа оди кај ученици од Струмица. Повеќе

Како Македонец од Струмица ги насамари Серена Вилијамс и БиБиСи

Во пресрет на претседателските избори во САД, на големо се зборуваше за лажните вести за потребите на еден од кандидатите кои се штанцаат во Велес. Приказнава што следи е нешто поневеројатно. Повеќе

Ајдучка акција во Кавадарци пред дербито со Тиквеш

Најверните навивачи на струмичка Беласица решиле пред дербито со Тиквеш од втората лига во сабота, да го посетат Кавадарци и притоа да остават трага дека биле во овој убав град. На табелата во втората лига Исток, после 9. кола Беласица е втора со 20 бода а Тиквеш шести со 12. Повеќе

Вардар - Малме за 500 денари во Струмица

Управата на актуелниот шампион ја одреди цената за квалификацискиот дуел против шведски Малме и предизвика реакција од навивачите по социјалните мрежи. Повеќе

Малиот Трапановски по стапките на Пандев

Фудбалскиот колектив Академија Пандев од Струмица е на радарот на многу италијански клубови, особено по настапите на турнирот во Вијареџо. Кристијан Трапановски e на проба во Интер. Повеќе

Пандев се врати во Вијареџо и играше против Интер

На турнирот на кој некогаш блескаше Горан Пандев, сега игра неговата Академија Пандев, екипа која загуби од бранителот на титулата Интер со 4:0 на отворањето. Повеќе