таг: сан лоренцо

Куче го прекина мечот Сан Лоренцо - Арсенал Саранди

Маркос Сенеси го постигна единствениот гол во триумфот на Сан Лоренцо над Саранди со 1-0, но славата му ја зема едно мало интересно куче кое после мечот даваше интервју. Повеќе

Деспасито верзија од навивачите на Сан Лоренцо

Секој хит чија мелодија ќе ја преработат делува појако и од оригиналната песна. Навивачите на Сан Лоренцо - Ла Глориоза (La Gloriosa). Повеќе

Нова феноменална преработка на навивачите на Сан Лоренцо

Навивачките групи од цел свет може да се тегнат на тема: клуб, религија, вера, бои, политичка определба и слично. Но во едно се единствени - Аргентинците од Сан Лоренцо ги имаат најубавите преработки на песни. Овојпат ја фатија Wonderwal од Oasis. Повеќе

Маракана заживеа и собра 70.000

Бразилскиот клуб Фламенго е најзаслужен што легендарната Маракана која сите ја подзаборавија, повторно живна. Во дербито на Копа Либертадорес против аргентинскиот Сан Лоренцо Фламенго славеше со 4-0 пред 70.000 навивачи. Повеќе

Луда навивачка преработка од хитот на Енрике Иглесијас

Навивачите на Сан Лоренцо дефинитивно ги имаат најмелодичните навивачки песни во латинска Америка. Покрај многу свои дела, Ла Глориоза знае и да направи препев од некој хит, па така сега актуелна им е DUELE EL CORAZON од Енрике Иглесиас која што грми на трибини. Повеќе

Колочини за Че Гевара и Фидел Кастро
Не ти требаат многу пари, само добри другари

Фабрицио Колочини е еден од ретките фудбалери кои повеќе сака да прочита добра книга, отколку да разгледува каталози за бесни коли со соиграчите. Верува во идеологијата на Фидел Кастро и Че Гевара и се ужасува на злосторствата на нацистите. Повеќе

Смртоносно аргентинско дерби

Една жртва, друг се бори за живот, луѓе од трибини скокаат на терен, слабо обезбедување и скандалозно судење. Ова е описот од синоќешниот меч меѓу омилениот тим на Папата Бенедикт 16-ти и Хуракан, во земјата каде често пати фудбалот е во сенка на насилството. Повеќе

Реал Мадрид се качи на светскиот врв

Серхио Рамос и Герет Бејл му донесоа на Карло Анчелоти нова, втора титула на Светското клупско првенство, откако кралевите во финалето го совладаа Сан Лоренцо со 2:0. 18. меѓународен трофеј за Реал, кој сега се израмни со Милан по бројот на титули освоени надвор од својата земја. Повеќе

Навивачите на Сан Лоренцо заслужуваат титула

Сан Лоренцо го победи Оукленд Сити во полуфиналето од клупското СП и закажа дуел со Реал Мадрид во финалето во сабота од 20:30. Навивачите на аргентинскиот тим, Ла Глориоза во голем број допатуваа во главниот град на Мароко а песната се ореше уште на аеродромот во Маракеш. Повеќе