таг: роберт де ниро

Златното доба на глумци што се за во пензија

За да потпише дека ќе глуми во мини-серијата The Nix, Мерил Стрип доби хонорар од 825.000 долари по епизода. Роберт Де Ниро е за 75.000 поевтин и за секоја од 20-те епизоди на еден серијал на Амазон, ќе заработи по 750.000 долари. Повеќе

Роберт Де Ниро е нов тренер на Челси

И покрај најавите дека Антонио Конте го презел актуелниот шампион во Премиер лигата, сепак од Островот стигна друга информација. Де Ниро е нов шеф на стручниот штаб на Сините. Повеќе

Сличноста меѓу Де Ниро и Ѓоковиќ според О’Саливен

Најдобриот снукер играч во историјата, Рони О’Саливен на својот Твитер профил постираше фотографија од Роберт Де Ниро како млад на која многу личи на Новак Ѓоковиќ. И самиот Де Ниро често го гледа Ѓоковиќ во живо и е негов голем навивач. Повеќе

Зошто Де Ниро се брука со оние глупи филмови?

На планетава во моментов веројатно нема актер со толку легендарно портфолио. Ловец  на елени, Таксист, Кум, Разјарениот бик... Па сепак, Роберт Де Ниро со години и упорно го сере тоа свое наследство, глумејќи инфантилни ролји во куп боза филмови. Не можеше ли овој наш јунак да реши да старее како Џин Хекман или Шон Конери? Повеќе

Скорсезе дуинг бизнис

Мартин Скорсезе е режисер на 15-минутиниот краток филм Аудиција, кој се случува во едно кинеско казино, а главни улоги во него имаат Бред Пит, Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо. Како да ги собереш овие четворица на едно место? Со 70 милиони долари, ете како. Повеќе

Киријата на Роберт Де Ниро

На стари години, Де Ниро со госпоѓата решава да се пресели во нов стан во Менхетен. Дали не верува дека уште многу долго ќе го користи, па наместо да плаќа полна цена, актерот реши да го земе станот под кирија. Повеќе

Документарецот на де Ниро за неговиот татко
Санденс 2014

Филмот којшто го најавивме летоска, својата премиера ја имаше на овогодинешниот Санденс, а телевизиски ќе се прикаже и на HBO во јуни. Де Ниро постариот, кој почина во 1993 на 71 година, според син му бил „луциден и отровен", но многу талентиран уметник. Повеќе

Омилениот збор на Роберт де Ниро
Прустов прашалник

Во еден од оние по малку здодевни прашалници де Ниро сепак успева да биде шармантен и искрен. Како на пример кога вели дека единствена фикција која ја чита се - весниците. Повеќе