таг: мобилен телефон

Скорсезе: „Ве молам, не го гледајте Ајришмен на телефон“

Пет дена откако неговиот најнов филм почна да се прикажува на Нетфликс, славниот режисер замоли филмот да се гледа на што е можно поголем екран. Како на пример...во кино? Повеќе

Му падна мобилниот на сред борба, па го дисквалификуваа

За време на една џудо борба на Гренд слемот во Баку (Азербејџан), од кимоното на Португалецот Анри Егутидзе испадна мобилен телефон на душекот, па судијата пресуди хансоку маки (технички пораз). Повеќе

Очи ширум дисплеј затворени

Ако е точно дека во последните мигови на животот, на човек му се вртат сцени од она што го правел, пред да се одлогира од овој свет, денешниот модерен жител нa планетава ќе го гледа она што го зјапал во својот мобилен. Повеќе

Смешна сцена со џандар во турскиот куп

Дешавката со полицаецот кој зборува на мобилен телефон на сред терен за време на мечот МС Синопспор - Јени Амасјаспор (4:2) од турскиот фудбалски куп вреди повеќе од трофејот во ова натпреварување. А толку беше искрен што дури и крена рака да се извини па продолжи да збори к’о ништо да не било. Епски! Повеќе

Направен мобилен без батерија
Како Томас Милер ги избегна новинарите со пасош

Германскиот репрезентативец на досетлив начин реши да не арчи време во разговор со новинарите кои го чекаа за изјава. Пасошот го користеше како мобилен телефон и се правеше дека збоува. Повеќе

Смартфон во раце на Трамп (по дефиниција) е опасна работа

Доколку новоизбраниот претседател на САД инсистира да го задржи сегашниот телефон, тоа ќе биде сериозен ризик за безбедноста на земјата, порачуваат експерти. А и општото правило вели дека на будала не му треба паметен телефон. Повеќе

Зошто ви е потребен мобилен на стадион?

Навивачите на Мидлзброу синоќа имаа ноќ за паметење, откако нивниот клуб го елиминираше Манчестер Јунајтед од Лига Купот на пенали на Олд Трафорд. Гостинската публика прати убава слика од гостинскиот сектор. Повеќе

Не ми пишувајте после 18, одмарам

На резервниот голман на Келн, Томас Кеслер не му помогнал статусот на Фејсбук каде барал пријателите да не му пишуваат на ВотсАп после 18 часот, па решил да си помогне со натпис на копачките. Повеќе