таг: кристијано роналдо

Јувентус ја прослави титулата, поздравени Де Роси, Барѕаљи и Алегри

Јувентус го прослави 35 скудето во историјата, 37-мо според толкување на клубот и навивачите (оние титули од Калчополи). Прославата мина интересно. На трибини беа Арон Рамзи и Џиџи Буфон, Барѕаљи (38 години) се прости од Јуве, Алегри го поздравија навивачите, а Роналдо го опна син му по глава со трофејот. Повеќе

Срамота на Роналдо, го исмеваше Флоренци поради малиот раст

Во напнатиот и тензичен меч меѓу Рома и Јувентус (2:0), најголемиот конфилкт го имаа Алесандро Флоренци, капитенот на Рома и Кристијано Роналдо кој направи многу нечовечки потег. Повеќе

Хегемонија на владетелот кој 8 години е на тронот

Со триумфот од 2-1 против Фиорентина, Јувентус по 35. пат стана шампион на Италија. Ова е 8-мо скудето на Јуве по ред и тоа е рекорд не само во Серија А, туку и во сите Топ-5 лиги во Европа. Повеќе

Пак овој не знае да прифати пораз

Кога победува се стега со тоа коцките, кога губи си оди и не ферма никого. Ниту им честита на победниците, ниту им застанува на новинарите во микс зона. Кристијано Роналдо е лузер кога ќе се соочи со ваков пораз и не се научи на некои манири и покрај нивото до кое стигна во кариерата. Повеќе

Според договорот со Најк, ако Роналдо пропушти повеќе од 90 дена, ќе остане без 12 милиони евра

Најдобриот играч на сите времиња според многумина, има астрономски договор со американскиот гигант за спортска опрема. Португалецот, како амбасадор на Најк треба да го чува своето тело и да не отсуствува од фудбалските терени повеќе од договорениот период. Повеќе

Четири начини како да освоиш ЛШ

Не го сфаќајте ова како некакво правило, пошто не е, туку само како факти од кои можеби ќе произлезе да гледаме супер интересно и неизвесно финале меѓу гигантите Јувентус и Барселона или во превод дуел Меси – Роналдо. Зарем некој има против? Освен фановите на Јунајтед и Ливерпул се разбира. Повеќе

Роналдо и Меси не разбираат како е да се биде студент

Секој што седел во маало на клупи со Горско и соленки од 10 денари го разбира оној студентски живот каде 100-ка ја цениш како 1000-ка. Добро сторијава со студентов од Англија е сосема поинаква, ама ние си сакаме парарели. Без разлика што сме штеделе за во град, а тој за два светски стадиони, сепак го жалиме. Повеќе

И на Роналдо еднаш му стоеше еден човек на жив ѕид

На човек со 5 златни топки и 5 трофеи во ЛШ тешко е да му најдеш маана. Слободните удари уствари него му се далеку од маана, бидејќи ги гаѓа јако, ама на Мундијалот во Бразил кога се најде во една слична ситуација како вчера Пјаниќ, што да ви кажеме. Кристијано Шумуликоски. Повеќе

Имуноста на Роналдо од повреди благодарение на јак тренинг

Кристијано Роналдо многу ретко во кариерата отсуствувал од фудбалските терени, а синоќешната повреда на мечот со Србија нè натера да направиме кратка ретроспектива на овој сегмент од кариерата на Португалецот. Повеќе