таг: кристал палас

Како Заха го прати Ешли Јанг во предвремена пензија

Капитенот на Манчестер Јунајтед важи за голем борец. Иако има 34 години, и натаму е фајтер број 1 во екипата. Ама дур не налета на дриблер како поранешниот играч на Јунајтед, Вилфред Заха. Повеќе

Бекот кој три години по ред со гол исфрла екипи од Премиер лига

Во саботата Хадерсфилд и дефинитивно ги изгуби сите шанси за спас во Премиер лигата, откако изгуби на гостувањето кај Кристал Палас. После 2008-ма година и Дерби, ова е најбрзо испаѓање во Чемпионшип - уште во април. Повеќе

Колку треба да си идиот да се ситиш на несреќа?

Манчестер Јунајтед во средата го совлада Кристал Палас на гости 1:3, а неколку навивачи на домашниот тим демонстрираа малоумност од невидени размери. Во 1958-ма година Јунајтед имаше авионска несреќа во Минхен која загинаа 23-ца патници од кои осум фудбалери, осум новинари, тројца од стручен штаб и уште двајца патници и овие со сиот памет земаа да ги дупчат за тоа. Повеќе

Судијата кој го исклучи Милнер, му предавал физичко во школо

Ливерпул и Кристал Палас одиграа луд меч со дури 7 гола. Во 89’ минута беше 3:2 а веќе после неколку секунди 4:3 на крајот. Повеќе

Избран најубавиот гол на месецот во Премиер лига

Кристал Палас го направи сезонава можеби најголемото изненадување во Премиер лигата откако со 2-3 го совлада Сити на гости и му ја прекина серијата од 18 победи по ред дома. Вториот гол за Палас го даде Андрос Таусент. Страшен погодок: Повеќе

Ман.Сити го прими голот на сезоната во Премиер лига

Готово е, трката за најдобар гол на колото, месецот и сезоната може да заврши. Манчестер Сити неочекувано денеска загуби на домашен терен од Кристал Палас со 2:3, а лудилото од волеј го даде Андрос Таусенд за 1:2. Повеќе

Стручна анализа во студио за тоа каде требал да оди хулиганот

Еден шведски тв канал во студиото отворил дебата за тоа каде пијаниот хулиган кој на кратко го прекина мечот Кристал Палас - Њукасл, требал да оди а да не го фатат. Повеќе

Кај те пуштиле со вакви копачки во Премиер лига

Новите копачки на Бакари Сако, репрезентативецот на Мали кој игра за Кристал Палас ги дизајнирал познатиот париски дизајнер Пјер Наваро. Повеќе

Тренерот кој во родниот крај го сакаат повеќе од Дејвид Боуви
Дома си е дома

Откако ги спакувал куферите и заминал на пат околу светот, 70-годишниот Рој Хоџсон после 51 година се враќа дома, меѓу своите но пред најголемата задача во животот - да ги спаси од испаѓање како што спасуваше многу други. Повеќе