таг: кладилница

Луис Кук заигра за Англија и на дедо му му донесе 17.000 фунти

Минатиот петок пишувавме за дедото на еден англиски фудбалер кои пред четири години кога внук му славел 18. роденден, ставил многу пари дека малиот Луис ќе заигра за „Гордиот Албион“. И ене го сега, чека исплата. Повеќе

Дедо одамна се кладел дека внук му ќе дебитира за Англија, го чека добивка

Дедо е дедо. И да те носи на фудбал и да те зема од школо и да те чува, но и до крај да верува во тебе. Таков е случајот со најголемото изненадување во англиската репрезентација, Луис Кук. Повеќе

Тежок живот кладилничарски

Ако викендов со пишување тикети ви почна петочки со Леванте - Еибар, а ќе ви заврши понеделнички со Карпи - Про Верчели и во меѓувреме бркате стрелци во НБА до ниедно време, тогаш и вие ќе му станете најверно другарче на чуварот. Повеќе

Нова луда добивка, Охриѓанец фатил 80.000 евра со 20 денари

По сензационалниот Ване Лесновски од Прилеп кој зема пола милион евра, сега чудесна вест стига од Охрид. 70-годишен играч погодил пет пара и тоа со страшни коефиценти над 20 па заработил 80.000 евра за влог од 20 денари. Повеќе

Кладилничарска понуда на годината

На пет минути пред истекот на старата а доаѓањето на новата година во една кладилница во Република Српска имало интересни понуди за обложување. Повеќе

Кога чекаш НБА на плус поени во диско

Од 13:00 си ја фатил Гетафе - Леванте Тим1, од 16:00 Вокинг ти ја дава гол-гол, од 18:00 Фиорентина глатко ја кружиш со Киево, вечерта Монако те поти до 90-та и го чекаш Далас на плус а не мрда. Повеќе

Сите на шалтер, ќе има исплата и за тие што типувале на Барса

Не престануваат реакциите за големиот скандал кој се случи на мечот меѓу Валенсија и Барселона, особено затоа што поништениот гол можеше да биде клучен за три бода на Каталонскиот тим. Една кладилница во Англија реши да биде фер спрема сите. Повеќе

Фото на денот за сите кои чекаат на спортска
Барселона Б победила 12:0, противникот го местел резултатот?

Вториот тим на Барселона во моментов е прв во третата шпанска лига Сегунда дивизион група 3. Минатиот викенд играле против убедливо последниот Елденсе и славеле 12:0 но противнички фудбалер открил дека негови соиграчи го „штелале“ резултатот. Повеќе