таг: ќерка

Многу жална вест од Шпанија, целата земја е со Луис Енрике

Шпанските медиуми во целост го испочитуваа апелот на доскорешниот селектор Луис Енрике за тишина и молк.Тој се повлече поради тешката болест на малечката ќерка која, на голема жал, почина. Повеќе

Премијата татко на годината дајте му ја на господинов

Толку ѝ го тера ќејфот што со сигурност ја заслужува наградата најдобар татко на годината. Трпение, разбирање и љубов. Браво царе! Повеќе

Татко е повеќе од зборови, татко е дела

Инаетот на 2-годишна ќерка стои на патот на попладневното одлогирање на таткото од дневните задолженија. И на двајцата им е јасно дека ова нема да се реши со зборови, само што ќерката не е свесна за границите на сопствениот инает. Повеќе

Пехарот за Лига на шампиони - играчка за ќерката на претседателот

Народниот пратеник од партијата БПП (Блок Петро Порошенко) и претседател на фудбалскиот сојуз на Украина, Андреј Павелко се најде во центарот на скандал откако ѝ дал на ќеркичката да игра со пехарот од ЛШ. Повеќе

Таткото што ја крстил ќерка му по името на Меси

Лионел Меси има милион обожаватели ширум светот, но само еден се решил да го крсти детето во негова чест. Повеќе

Нека се вика Ланесра, поради Арсенал

Во Австралија, еден загрижен навивач на Топџиите ја крстил ќерка му по името на славниот клуб но прочитано од спротивна страна. Сопругата дознала дури после две години од каде дошла идејата. Повеќе

Тато бе, океј е

Нема нешто што може да те утеши после пораз. Ама тоа е само затоа што меѓу тоа нешто, не си ја предвидел ќерка ти. Повеќе

За што (не) треба да се грижиш
Писмо на Фицџералд до неговата 11-годишна ќерка

Вчера (24.09) Френсис Скот Фицџералд ќе го славеше својот 117 роденден. Го замислуваме како прави журка на небото во стилот на Гетсби, и со Зелда танцуваат до сабајле. Но она што понекогаш се заборава кога се зборува за него е неговата нежна, татковска страна, која е очигледна во ова писмо до неговата ќерка Франсис. Повеќе