таг: кикирики

Шуќур, им текна за алергиите

Со години родителите се советуваа да не им даваат високо алергенска храна на децата во нивната најмала возраст. Сега почнуваат години во кои ќе се советуваат да го прават комплетно обратното. Ќе се најде ли лек за шизофреничноста на науката? Повеќе

Говедска салата
Тајландска кујна

Тајландски специјалитет од говедско мелено месо. Повеќе

Сникерс
Домашно чоколадо

Рецепт за домашно сникерс чоколадо. Повеќе

Пилешко со кикирики
Необична комбинација

Овој рецепт е за сите љубители на пилешко и кикирики, многу едноставен за подготовка и многу вкусен Повеќе

Не е кикирика сè што се лупи

Многумина уште жалат што кризата не ја пресретнаа со купување злато кое повторно се покажа како валута на која секогаш можеш да се потпреш во кризни времиња. Но, вистинското инвестициско елдорадо е кај бананите и кикириките. Повеќе