таг: хокеј на мраз

Коментаторов да слави втор роденден

Пјер Мекгваер е американско-канадски коментатор на хокеј. Важи за стручен аналитичар кој на мечот меѓу Колумбус Блу Џекетс и Тамба Беј ќе изгубеше глава од силината на пакот. Повеќе

Кај е Мурињо? Ене го снима спот во московско предградие

Немој да го жалите. Човекот си работи промотивни кампањи како никогаш досега. Му е гајле дали тепал Јунајтед со Лестер на гости и дали Сити го добил Арсенал. Во моментов е во Балашиха, место веднаш до Москва каде е гостин на хокеарскиот клуб Авангард. Повеќе

Путин и за хокеј го бивало

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, покрај тоа што добро владее со некои боречки вештини (аикидо пред сè), синоќа на Црвениот плоштад во Москва покажал дека знае да игра и хокеј на мраз. На пријателски, ревијален меч на кој играле уште и министерот за одбрана на Русија Сергеј Шојгу, јавни личности и поранешни хокеари, тимот на Путин победил 14:10. Повеќе

34.798 мечиња фрлени на хокеарски натпревар во САД

Традицијата стара повеќе од 25 години значи секој декември околу Божиќ, на еден хокераски дуел во Америка на мразот да се фрлаат илјадници плишани мечиња и играчки. Сите одат во благотворни фондови за деца. Повеќе