таг: БиХ

Не се поништува ваква убавина од гол

Со двата гола на Џеко, селекцијата на БиХ ја совлада Северна Ирска на синоќешните средби од Лига на нации. Но голгетерот на Рома, сепак заслужи да запише хет-трик. Погледнете што смислија од слободен удар со Пјаниќ. Реал и Барса го немаат направено ова. Повеќе

Ловрен раскажа за бегалскиот живот од војната

Дефанзивецот на Ливерпул и репрезентативец на Хрватска, Дејан Ловрен раскажа низ колку тежок период поминал во детството кога избила војната во Босна и Херцеговина. Повеќе

Навивач на Жељо викал Брза помош, па ги тепал поради ремито

Минатата сабота сараевскиот Жељезничар одигра само 0-0 на гостувањето кај Младост, а поради таквиот епилог на еден нивен навивач му се слошило по што викнал Брза помош која што ја чекал цел саат. На крај решил да им покаже како се работи. Повеќе

НБА ѕвездата Мирза Tелетовиќ исвиркан од своите

Кошаркарите на Босна и Херцеговина ги загубија шансите да се пласираат на Евробаскетот откако синоќа во Тузла вторпат загубија од Русија (78:67), но полошо од тоа делуваа сцените пред крајот на мечот кога капитенот Мирза Телетовиќ вербално го нападна младиот Муса. Повеќе

Босански коментатор зборува англиски со Нистелрој

„Руд, тенк ју фор апсеншн гравитејши - рај, мај ом виен ти", му кажа коментаторот на ОБН од БиХ, Сабахудин Саша Вугдалиќ на Руд Ван Нистелрој еден од најдобрите стрелци во историјата на Лигата на шампионите. Повеќе

Се вади ли црвен картон за вакво нешто?

Босанецот Харис Хајрадиновиќ доби директен црвен картон на мечот Стромгсгодсед - Хаугесунд по расправија со својот голман. Оправдано ли е исклучен? Повеќе

Босанските навивачи го прекинаа едно минутното молчење

По ремито 1:1 на првиот дуел, Ирска со 2:0 ја совлада БиХ на реванш средбата од плејофот за Европското првенство и обезбеди пласман во Франција. Гостинските навивачи не ги испочитуваа до крај жртвите од терористичките напади во Париз. Повеќе

Селекторот на БиХ тргна да прави селфи на прес

Поранешниот репрезентативец на Југославија, Мехмед Баждаревиќ со триумфот над Кипар на гости ја однесе БиХ во баражот за ЕП 2016, а на прес конференцијата сакаше да направи селфи со еден од новинарите. Повеќе

Спортски испад на убавата Босанка

 „Фудбалерите на Зрински го поразија Радник со 0-0“, изјави убавата Аднана во прегледот на 10. коло од Премиер лигата на Босна и Херцеговина и комотно го продолжи дневникот. Повеќе