таг: арсенал

Додека викаа птичка, им влета омилениот фудбалер на Арсенал

Навивачи на Арсенал во Лос Анџелес прават заедничка фотографија и во еден момент им се уфрлува стандардниот десен бек на „топџиите“, шпанскиот репрезентативец Белерин. Повеќе

Навивач на Арсенал за време на преодниов рок

Додека сите се журкаат со трансферите и вестите за нови засилувања, навивачите на Арсенал не можат поштено да се израдуваат. Повеќе

Многу јака промоција на новиот дрес на Арсенал

Со одење на бербер, со типичен лондонски доручек, со акцент на тоа кој владее со северен Лондон итн. Во промотивното видео се сите ѕвезди на „топџиите“, од Озил и Обамејанг, до Лаказет и Алекс Ивоби. Повеќе

Учете странски јазик, да не бидете дрво ко мене

Еден од подобрите фудбалери на лондонски Арсенал, Лукас Тореира признава дека секојдневието му било многу подобро во Италија каде играше за Самдпорија, отколку сега во Англија каде не зборува речиси со никој. Повеќе

Јунак на финалето кој задрема

Разбираме и умор и долг пат и напорно гостување, ама да заспиеш на сред историско финале меѓу два гиганти од ист град? Повеќе

Бар да знаевте да се тепате

Навивачи на Арсенал пијани или нервозни или пијани и нервозни што немаат освоено европски трофеј едно 25 години. Повеќе

Арсенал во нокаут на лондонското финале во ЛЕ

За 23 минути игра во второто полувреме од финалето во Баку, Челси и Арсенал понудија богата серија на дури 5 погодоци од кои 4 завршија зад грбот на Петр Чех. Челси ја освои Лигата на Европа со головите на Азар, Педро и Жури. Еврогол на Ивоби за публика. Повеќе

Последниот европски трофеј Арсенал го освои пред 25 години

Ако сте заборавиле или не сте знаеле, Купот на Куп победници беше европски турнир кој поживеа од 1960-та до 1999-та година. Во него играа победници на купови во своите земји, сериозни екипи, а еднаш го освои и Арсенал. Повеќе

Игуаин и Давид Луис се скараа на тренинг, Сари напушти бесен

Челси одржа скроз непосакуван тренинг на само 24 часа до единствениот меч кој може сезонава да им донесе трофеј. Повеќе