таг: вулверхемптон

Налет обид за ножички ако го убиеш бекот

Во 78’ минута од дуелот Вулверхемптон - Слован Братислава, најдобриот играч на домашните, шпицот Раул Хименез со полна нога во лице го удри стоперот на Слован Кенан Бајриќ и го онесвести. Среќа сè добро се заврши и Кенан брзо се врати. На крајот, дури во 90+9’ минута од судиско продолжение, Хименез даде победнички гол за Вулвс. Повеќе

Вие влезете, ама немој да скокате и пеете таму со знамиња

УЕФА го казни словачкиот клуб Слован Братислава со забрана за гледачи, па во меѓувреме дозволи на стадионот да има деца до 14 години ама и гостински навивачи кои добија посебни, уникатни услови. Повеќе

Прекраснотија од акција во два потега на Вулверхемптон

Премиер лигашот го елиминираше Пјуник од Ерменија со вкупни 8:0 во Лига Европа. Синоќа направија толку јака комбинација, да не знаеш дали да се воодушевиш повеќе на голот или на асистенцијата. Убавини. Повеќе

Што манга од менаџер е овој Мендеш

Кога моќник чии клиенти се викаат Кристијано Роналдо, Давид де Хеа, Диего Коста, Хамес Родригез, Жозе Мурињо и Жоао Феликс, тогаш јасно е за какви операции е способен. Од никој и ништо пари прави. Повеќе

Ако зборите за најлуди пресврти, спомнете го и Вотфорд

Кога се зборува за неверојатни пресврти, први на памет ни паѓаат Манчестер со Баерн и Ливерпул со Милан во Лигата на шампионите. Она што се случи во полуфинале на англискиот ФА Куп, за навивачите на скромниот Вотфорд има еднакво значење. Повеќе

Ќе славам, па и на глава на паднам

Вулверхемптон го шокираше Манчестер Јунатед со 2:1 и го елиминираше во ФА Купот. Пазете една камера каков детал улови. Навивачите се до толку во делириум што еден паднал до оградата, ама не се жали, туку прета со нозете од радост. Каков цар. Повеќе

Некој ја утна работата на Борнмут - Вулверхемптон

На меч од англиската Премиер лига меѓу Борнмут и Вулверхемптон (1-1), во еден момент имаше смешна ситуација со прскалките. Дали автоматски се вклучиле дали некој од луѓето задолжени за теренот решил да си поигра? Повеќе

Црна мачка шеташе на сред терен на мечот Евертон - Вулверхемптон

Саботниот меч Евертон - Вулвехремптон беше прекинат на две минути на средината од вториот дел поради тоа што на „Гудисон Парк“ истрча црна мачка која ги забавуваше гледачите. Мачката го претрча практично цел терен а на крајот редарите некако успеаа да ја пренасочат кон подтрибинскиот простор. Повеќе

Топовскиот шутер кој го исфрли Ливрпул од ФА Купот

Ако навивачите на Ливерпул сонуваа за некаква тројна круна сезонава, синоќа Вулверхмптон ги разбуди од сонот и со 2-1 ги елиминираше од реномираниот ФА Куп. Раул Хименез ги донесе „волците“ во водство, Дивок Ориги израмни, а во 55’ Рубен Невеш распали во негов стил од далечина. Повеќе