таг: вирџил ван дајк

Листот кој стариот лисец Куман му го дал на Ван Дајк после што овој даде гол

„Во нашата земја викаат дека Германија секогаш на крај дава гол, а сега Холандија имаше повеќе среќа да израмни на крајот“, вели Роналд Куман кој раскажа како со еден згужван лист успеале да дадат гол и освојат голем бод. Повеќе

Трогателна сцена со судијата на мечот Германија - Холандија

Во последното коло од групата 1 во Лигата А од Лига на нации, Германија и Холандија одиграа фантастичен натпревар во кој гостите во последните секунди од мечот дадоа гол и се пласираа во плејофот од ова натпреварување. Повеќе

Кој е стоперот од Суринам за кој Ливерпул плати 75 милиони фунти?

Денес како гром од ведро небо се појави информацијата за преминот на најдобриот играч на Саутемптон во Ливерпул. Вирџил Ван Дејк е шести фудбалер кој оди во таа насока. Повеќе

Гигс, Мејведер, Џордан и спортистите кои паднаа во афери

Коцкање, уцена, предавство, измами, затвори, - сè што е човечко не им е туѓо, па дури и на најдобрите спортисти како Мајкл Џордан, Рајан Гигс, Вејн Руни и други. Повеќе