таг: твит

Поради два-три збора на менаџерот на Хјустон за Хонг-Конг, Кина влезе во војна со НБА
Houston we have a problem

Додека неколку НБА франшизи периодов го освојуваа азискиот пазар и одиграа неколку пријателски средби таму, генералниот менаџер на Хјустон Рокетс напиша нешто за правата на Хонг-Конг и го навлече гневот на Кинезите. Повеќе

Твит на денот

Додека новинар му поставува прашање на Златан Ибрахимовиќ, камерман, режија, студио, соиграчи, тренери, сите очекуваат да слушнат што следно ќе развали Ибра. Човекот е луд заебант и нема утка во одговорите. Повеќе

Твит на денот за Ноле
Интернет 2018
Апчињата се оградија од Розен Бар

За глупиот твит поради кој изгуби работа, Розен Бар проба да се оправда дека го пишувала додека била на апчиња за спиење. Производителот на тој лек се јави и кажа дека напад на акутен расизам не е меѓу нус-ефектите на тој производ.  Повеќе

Активизам вс. логика
Твит на денот

Се надеваме дека нема да има потреба да ѝ правиме репост на ова објава. Повеќе

Од кого му фуфка на Вол стрит?

Иако отпадна од трката, Берни Сандерс и неговата линија на размислување сериозно се вградија во политичко-економскиот живот на САД. Еден негов твит, и акциите паѓаат. Повеќе

Твит на денот на Гари Линекер

Еден од најдобрите англиски фудбалери во историјата, Гари Линекер имаше духовита реакција на денешната ждрепка за осминафиналето на Лига Европа. Повеќе