таг: стеван јоветиќ

Балканскиот Јојо се препороди во Севиља
Стеван Јоветиќ

На 17 години Стеван стана капитен на Партизан а на 20 им даваше голови на Ливерпул и Баерн во Лигата на шампионите. Во Англија го мачеа повреди, кам-бекот во Италија му го обележаа повреди, а сега на два меча во Севиља покажа повеќе од трите претходни сезони. Повеќе

Видео од детството на Јоветиќ

Стефан Јоветиќ оди на 6 месечна позајмица од Интер во Севиља. Тоа е океј. Го прашуваат од каде знае шпански, а тој одговара од шпанските сапуници кои ги гледал како мал. Тоа не е океј. Новинарите му се смејат, а еден од нив кој ја објави веста за неговиот потпис закачи и видео кое едвај издржавме да го изгледаме. Повеќе

Го имаме најубавиот гол на летото

Интер имаше 1:1 против Реал Солт Лејк на пријателски дуел во САД, но во 92 минута падна гол кој уште сега може да биде прогласен за најубав за време на летните подготовки. Аплаузи за Стеван Јоветиќ. Повеќе

Интер е прв, а секој со секого се кара
Фелипе Мело казнет три кола

Од проблемите со Тевез и Балотели во Манчестер Сити, до тензијата со Пабло Освалдо во јануари годинава, Роберто Манчини покажа дека е тренер кој нема многу трпение со играчите кои не го слушаат. Повеќе

Големото срце на фудбалерот на Интер

Црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ решил да даде пари за сложена операција на лигаменти на фудбалер на црногорскиот Будуќност кој не го познавал лично. Повеќе

Поранешна Југославија е злато за фудбал

Од странците во Серија А командуваат Хрватите, Србите, Словенците, Босанците, Црногорците и Македонците, а во моментов ги има 47, повеќе од Аргентинците и Бразилците. Повеќе

Џеко е најголема ѕвезда на Црна Гора

Во пресрет на квалификациските мечеви за ЕП 2016 кои почнуваат во петок, руските репрезентативци требало да отворат Википедија со инфо за фудбалската репрезентација на Црна Гора. Повеќе

Манчестер Сити потроши 300 милиони фунти за напаѓачи

Граѓаните почнаа со Робињо за кого платија 32,5 милиони фунти и после него купија уште десет други играчи за нападот. Најскапо го платија Карлос Тевез, 47 милиони фунти. Повеќе

Граѓаните сакаат да слават 9-ти пат по ред

Пред дуелот против ВБА во петок, Мануел Пелегрини изјави дека неговата екипа го достигнала врвот на формата годинава и по осум победи по ред сака да го изедначи и урне рекордот од 2011-та година кога беа шампиони. Повеќе