таг: саутемптон

Дриблинг поради кој бекот го извадија од игра

Саутемптон тргна да се вади од дното. Го победи Вотфорд со 2-1, а потегот на мечот го имаше Софиан Буфал. После овој дриблинг, противничкиот бек Кико мораше да излезе од игра. Повеќе

Лудост во Премиер лига, Лестер го победи Саутемптон со 9-0

После петочниот натпревар кој влегува во Гинисовата книга на рекорди, можно е Лестер веќе да не го пуштаат во Саутемптон. Тимот на Брендон Роџерс славеше со абнормални 0-9! Повеќе

Нова епизода на хулиган како удира коњ на полицијата во Англија

Во 2013 година, после големото дерби Њукасл - Сандерленд избија нереди. Во целата гужва, 45-годишниот Бери Роџерсон му удри тупаница на полицискиот коњ. За тоа доби 1 година затвор и 6-години забрана да посетува стадиони. И сите беа сигурни дека вакво нешто веќе никогаш нема да се повтори. До вчера вечер. Повеќе

Како ѕверов го испуштија големите клубови?

Се вика Марио Лемина, има 25 години, а едно време беше дел и од Јувентус за кого настапи на 29 средби. После Јуве отиде во Саутемптон и таму му се губи трага на голема сцена. Сега најново е дека го бараат Арсенал и Манчестер Јунајтед. А како и не би. Повеќе

Чекајте бе уште не сме почнале, вие гол ни давате

Шејн Лонг од Саутемптон постави нов рекорд кога се во прашање најбрзите голови во историјата на Премиер лигата. Ватфорд ја изведе од центар, а репрезентативецот на Република Ирска го напна стоперот на пресинг и заврши работа за рекордни 7.69 секунди. Домаќините пак израмнија во 90-та минута. Повеќе

Пуштете ми ја од Продиџи да видите што правам

Навивачов на Саутемптон уво не го боли кој со кој се паднал денес у Лига на шампиони и Лига Европа. За него светост е само дресот на Саутемптон, пивото и Продиџи на полувреме. Скроз ги има покретите. Повеќе

Ова Премиер лига е или мал фудбал?

Тие што не го разбираат и не го сакаат фудбалот обично велат: 22-ца будали трчаат по една топка. Така од прилика може да се опише оваа чудна акција во која се ушепртљаа бајаги луѓе во шеснаесетник. Ај овие од Сити ќе ги разбереме, бараат некоја дупка во бункерот за да ја шутнат, ама гостиве како шахисти делуваат. Оди земи му ја, што го гледаш? Повеќе

Денот кога Симан месечареше, а Шаќири го замолчуваше Саутемптон

На денешен ден пред точно 16 години се случи едно од најголемите фудбалски изненадувања кои Македонија ги има направено во својата историја. Тие ти вадат среден ред со Бекам, Сколс и Џерард, а ти ги утепуваш со гол од корнер. Повеќе

Саутемптон остави оцена на хотелот кој им откажа престој пред најважниот меч

Англискиот фудбал е крајно забавен. Нема коло а да нема некоја заебанција. Синоќа Саутемптон му гостуваше на Свонси во директен судир за опстанок во Премиер лигата. Мечот имал увертира со скаламуции околу хотелот за гостите. Повеќе