таг: реал мадрид

Е синко каков гол сум му дал на Реал Мадрид

Вака Алваро Ромеро ќе им збори на децата и внуците во иднина кога ќе им го покаже видеото на кое дава преубав гол против славниот Реал Мадрид. После толку муабет за стадиончето „Лас Пистас“, Реал дојде во Саламанка во јак состав, одигра и победи 1:3. Повеќе

Баш ништо немаше да се смени Реал Мадрид да дојдеше во Велешта, струшко

Се шегуваме. Дражта на Купот во секоја земја е токму во тоа, мал клуб од мало место да пречека некој гигант. Па да се соберат локалци, да го наполнат стадиончето, да испијат по некое пиво, да дофрлаат за фризурата на Рамос итн. Повеќе

Кое е новото Бразилче за кое Реал даде 30 милиони евра?

Реал Мадрид објави дека потпишал договор со фудбалерот од средниот ред на Фламенго, Реиниер за кого платиле 30 милиони евра од кои 80% ќе одат за Фламенго, а останатото за играчот и неговите претставници. Повеќе

Фото на денот

Претседателот на шпанскиот третолигаш Унионистас, Мигел Анхел Сандовал во петокот напладне на состанок со градското собрание во Саламанка решил да го пречека Реал Мадрид во шпанскиот Копа дел Реј на своето стадионче „Лас Пистас“ кое собира 4.000 гледачи. А пазете ова, на само 50 метри до нивниот стадион се наоѓа еден поголем (17.000 капацитет) на попознатиот клуб Саламанка кој има играно и во Примера. Повеќе

Реал му го дава стадионот и цела заработка од карти на малиот клуб Унионистас

И покрај тоа што играчите и малубројните навивачи на шпанскиот нисколигаш Унионистас полудеа од среќа кога на ждрепката слушнаа дека ќе го пречекаат Реал во Купот на Кралот, сега може да има измени. Повеќе

Дознаа дека во Купот им се падна Реал Мадрид и полудеа

Шпанската Сегунда дивизион Б е трет ранг на натпреварување. Во овој систем од 4 групи со по 20 тима игра и Унионистас, клуб од градот Саламанка. Кога попладнево дознаа дека на 22-ри месецов во Купот на Шпанија ќе го пречекаат големиот Реал Мадрид, полудеа од среќа и радост. Повеќе

Рамос кажува кој ќе шутира пенал, а кој да не припари до топката

Откако Тибо Куртоа и Јан Облак имаа по 5-6 надреални одбрани во текот на регуларните 90 минути и мечот заврши 0-0, Атлетико и Реал Мадрид тргнаа да шутираат пенали за да го решат победникот во шпанскиот Супер Куп. Меѓу „кралевите“ имаше интересен интерен договор кој да шутира а кој да не и припари на топката. Повеќе

Кралот на финалињата е Зи Зу

Како и да ја вртиш, тоа е факт од кој нема бегање. Зинедин Зидан е специјалист за финалиња. Сите што ги одигра со Реал Мадрид ги победи, без ниту еден кикс, а во меѓувреме си даде и отказ па го вратија. Повеќе

Син му на Рејес игра за Реал Мадрид и головите му ги посветува на загинатиот татко

Хозе Рејез Лопез, синот на легендарниот фудбалер Хозе Антонио Рејес, е главен играч во Реал Мадрид У-12. Тој синоќа постигнал дури четири гола во финалето на турнирот за таленти на Ла Лига - La Liga Promises во Катар. Повеќе