таг: псв ајндховен

Во Холандија ќе мирува цела лига додека Ајакс игра со Тотенхем

Челните луѓе на холандската фудбалска лига го одложиле целото коло во првата Ередивизија пред важниот меч на Ајакс со Тотенхем во полуфиналето на Лига на шампиони. Клубовите не баш најсреќни што се поместува распоредот, ама ајде за општо добро е. Повеќе

Баш чуден гол на ПСВ Ајндховен

Лидерот во холандското првенство губеше 0-1 па победи со 3-1 после пресвртот со АЗ Алкмар. Вториот гол за домаќините го даде Михал Садилек на асистенција на Лук де Јонг. Чуден гол многу. Повеќе

Ливерпул и Тотенхем одат понатаму, Интер испадна
Лига на шампиони

Во првата рунда од последното коло на Лига на шампиони познати се учесниците во следната рунда. Тотенхем успеа во намерата да спаси кожа на „Камп Ноу“, Интер разочара со ПСВ. Повеќе

Икарди му донесе голем бод на Интер, нерешено и меѓу Наполи и ПСЖ
Лига на шампиони

Атлетико Мадрид ѝ се реваншираше на Борусија Дортмунд, Тотенхем славеше против ПСВ по пресврт во финишот а Порто со 4-1 ја згроми Локомотива Москва. Повеќе

Барселона одржа предавање на „Вембли“, Наполи го скроти скапиот Ливерпул
Лига на шампиони

Пабло Росарио од ПСВ, Гроенвелд од Бриж и Наинголан од Интер постигнаа прекрасни голови кои ќе конкурираат за најубав погодок на колото во цела Лига на шампиони. Повеќе

Културниот западен свет се бркаше во Барселона

Неколку часа пред мечот Барселона - ПСВ Ајндховен (4:0), домашни хулигани со стаклени шишиња и метални шипки нападнале гостински навивачи од Холандија кои седеле по локалните барови. Повеќе

ПСВ Ајндховен организираше прекрасен ден за најмалите

Трофејниот холандски клуб направи убава акција на стадионот „Филипс Арена“ каде главна улога беа дечињата на навивачите на ПСВ и маскотата Фокси. Повеќе

Кај Лозано има само од прва

Се сеќавате ли Германија како го стартуваше летово Мундијалот? Со пораз од Мексико 1:0, стрелец Ирвинг Лозано. 22 годишниот Мексиканец синоќа постигна убав гол за својот ПСВ кој славеше над БАТЕ Борисов со 2:3 во плејофот од ЛШ.  Повеќе

За малку ќе станел наставник по физичко, викале мал е за фудбал, а сега игра полуфинале

Дека упорноста секогаш се исплати се уверуваме преку фудбалскиот пат на Дрис Мертенс, 169-сантиметри ’високиот’ белгиски крилен напаѓач кој е дефиниција за „лажна деветка“. Повеќе