таг: пол погба

Погба со пар дриблинзи го измести пола Интер

На Меѓународниот Куп, Јунајтед со 1-0 го совлада Интер со гол на младиот Мејсон Гринвуд (има само 17 години), а играч на мечот беше Пол Погба кој се зафркаваше со одбраната на Италијанците. Повеќе

Можело значи

По рецептот на новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Пол Погба игра како препороден. Даде 8 гола на 9 натпревари и има 5 аситенции. Лебди од среќа по теренот затоа што Норвежанецот му ја најде позицијата и го пушти да игра фудбал. Повеќе

Смешната случка на Погба, Матиќ и случајни патници во воз

Фудбалските фанатици понекогаш не се свесни за фактот дека колку луѓе има што следат фудбал, толку има и „нормален“ свет што не го занима како 20 и нешто луѓе трчаат по некаква топка како будали. Во ова се уверил и еден Нејт Патрик од Англија Повеќе

Хорор фаулот над Погба за кој Шелви не доби црвен

Иако беше најдобар на теренот за својот тим кој изгуби 0-2 од Јунајтед, малку фалеше Џонџо Шелви да добие директен црвен картон и не е јасно како судијата не го виде ова? Повеќе

На сите маки во Манчестер, Погба најде емоџи и смајли да прави

Во историјата на Јунајтед ретко играл фудбалер кој толку ноншалантно се однесувал кон грбот, дресот, навивачите. Повеќе

Кога Алегри го доби Погба од гол на гол

Во една занимлива игра во која наизменично се шутира од гол на гол, тренерот на Јуве Масимилијано Алегри пред неколку сезони му одржа лекција на светскиот шампион Пол Погба додека играше за Јувентус. Повеќе

Пол Погба и сè е можно

Манчестер Јунајтед е тежок за гледање. Мачно е да се гледа како игра тимот на Мурињо, особено кога на теренот е Пол Погба. Повеќе

Девојката која прави пародија од пеналите на фудбалерите

Носи дрес од секоја мега фудбалска ѕвезда, го соблекува претходниот и неверојатно ги имитира изведбите на пенали. Повеќе

Пеналите на Погба се турни ме да кинисам

Во првите 10 кола премиерлигашите добија 32 пенали. Најважниот го промаши Ријад Марез (во дербито со Ливерпул на Енфилд), најeфективниот го изведе Жоржињо од Челси против Хадерсфилд, а најозборуваниот пенал го шутираше Погба. Повеќе