таг: одело

Во Јуве тренер не носел тренерка уште од времето на Липи, Сари ќе го менува тоа

На промоцијата во Јувентус, Маурицио Сари очекувано дојде костумосан во одело и вратоврска, што за момент значеше промена на сопствените принципи на тренерот кој пак ќе се врати на своето. Повеќе

Зошто нормален човек би носел одело на работа?

Прашањето не е наше туку на милијардерот Марк Кјубан, ама веројатно одговорот идентично нè интересира и нас и него. Повеќе

Ние дресовите, ти Пелегрини оделото

Манчестер Сити се пласираше во квалификациите за ЛШ следната сезона по ремито со Свонси на гости 1:1. На крајот од мечот од последното коло, играчите ги фрлаа дресовите во публика, а истото мораше да го стори и Чилеанскиот тренер Мануел Пелегрини кој претходно ги испразни џебовите. Нов тренер на Сити од јули ќе биде Пеп Гвардиола. Повеќе

Баркли го набуцка, па Шек заби во чевли и одело

Чарлс Баркли и Шекил О’Нил беа доста активни за време на Ол Стар викендот. Во еден момент ставија кладба, т.е. Баркли тврдеше дека Шек (43) е стар, дека има многу килограми и дека не може како порано, на што гигантот одговори на паркетот. Повеќе

Одело стејт оф мајнд

По ново не е дека облеката го прави човекот, туку облеката прави човекот поинаку да го перципира светот. Повеќе