таг: навивачка

Ако ја загледаш на слободно фрлање, бунар правиш

Натпреварот меѓу Бразил и САД на светското кошаркарско првенство во Кина донесе кадар типичен за фудбалски Мундијал кој поретко се гледа во сала. Тоа е и потенцијална опасност за деконцентрација на противникот. Повеќе

Кристијано ѝ подарил дрес на девојката што ја повреди со топка

Роналдо имаше турбулентна недела. Прво на загревање пред Киево со силен шут погодил некоја девојка од трибините во лице и ѝ го скршил носот. Па во тек на мечот промаши пенал, па беше на судење за затајување данок во Мадрид. Повеќе

Најстраствената навивачка на Ривер Плејт

Нема начин како да се опише ова дразнење за историскиот триумф на Ривер во првото Копа Либертадорес финале против Бока после 126 години ривалство. Оваа три дена со мимики ќе прави муабет. Повеќе

Ја уапсиле глупачата што ја китеше ќерката со пиротехника

Од големиот број на видеа кои се појавија после хаосот на дербито Ривер - Бока кое на крај се одложи, се издвои една мајка без памет кога си го искористи детето за да шверца пиротехника на стадион. Полицијата ја нашла, ја идентификувала и ја однела во станица. Се соочува со затворска казна. Повеќе

Навивач на Рома скаран со разумот и осетот

Италијанската јавност е згрозена од едно скроз неочекувано видео кое се појави од вонредното коло во Серија А минатата среда. За време на мечот Рома - Фрозиноне на навивачката трибина на Рома еден од ултрасите на Рома влегол во кавга со навивачка која ја решил со буткање по скали кое можело да биде и кобно. Според информациите на медиумите од чизмата жената до толку настрадала што ќе мора да лежи во болница еден месец. Навивачот е идентификуван и уапсен. Повеќе

Ќе фали Ивана во нокаут фаза

Селекцијата на Хрватска обезбеди пласман во осминафиналето на Мундијалот, ама за жал таму ќе патува без својот најубав навивачки декор. Поранешната мисица на Хрватска, Ивана Кнол се враќа дома по завршувањето на групната фаза. Останува да се поздравите со неа. Повеќе

Браво бабе, до 100 години да навиваш вака

Дрес на Јуве, шал на Јуве, знаме на јуве, бела коса, црни кондури, па уште и црно бели чорапи. Години? Накај 80. Три, два, еден, сега. Царица е. Повеќе

Зошто треба секогаш да ја пратиш топката кога си на стадион

Затоа што во спротивно знае многу да боли. Повеќе

Срцето на Марта чука 101 година за Вердер Бремен

Родена е во 1916-та и е само 17 години помлада од клубот кој и е на прво место во животот. Баба Марта е закон, таа не зборува за пензија или плетење, туку вели: Треба да се вратиме во Европа. Повеќе