таг: лига на шампиони

Уште е голобрад, а полека станува лидер на Манчестер Јунајтед

Колку што тифозите на Интер го засакаа Лукаку, толку навивачите на Манчестер Јунајтед заборавија на Белгиецот, а во тоа им помага едно младо момче кое скоро дебитираше за прв тим, а остава впечаток како таму да е 5 сезони. Повеќе

За химната на ЛШ царов се претвори во оркестар

За да не се збуните, уште на старт да расчистиме. Типов заменува петмина музичари и со помош на монтажа го има во видеово со пет различни дресови. Свири на четири виолини и една виола. Филхармонија на отворено. Повеќе

Освои Лига на шампиони со Интер, па стана кандидат на избори во град во Кенија

Некои фудбалери по крајот на богатите кариери се решаваат за нови животни поглавја. Некој води ресторан, некој станува тренер, некој менаџер, а има и такви што влегуваат во политички води. И тоа во политика во многу заебани места за такво нешто. Повеќе

Реал оди на Сити, а Јувентус доби противник од Франција
Лига на шампиони

Очекувано, во седиштето на УЕФА во Нион се извлекоа интересни парови кои би требало да донесат ултра добри натпревари на почетокот на следната година. Повеќе

Јуве не му ја мисли, најден е наследникот на Киелини

Роден е на 5 март 1998 година во турското градче Карамурсел. Има 21, а веќе игра како да има безброј сезони во кариерата. Антиципација одлична, снажен во воздушни дуели, уште појак на земја, долг чекор, сигурен на топка и уште подобри долги топки. Има и од кого да учи, а Јуве е среќен што го најде наследникот на Џорџоне. Повеќе

Клуб Бриж оди во Лига Европа иако во Лига на шампиони нема победа 400 дена

Со учинок од 3 нерешени, 3 порази и 12 примени гола, во конкуренција на ПСЖ, Реал Мадрид и Галатасарај, белгискиот шампион заврши трет и ќе продолжи на пролет во Лига Европа. Повеќе

Навивач го зграби Роналдо за врат, овој збесна

Со головите на Кристијано Роналдо и Гонзало Игуаин, Јувентус го совлада Баер во Леверкузен и сега ја чека ждрепката за противникот во осминафиналето. А на крајот од мечот, еден натрапник сакаше да направи селфи со Португалецот, кој обично е пристоен со тие што упаѓаат, ама овојпат со право не беше. Повеќе

А голманчето на Бриж што му даде гол на Реал во 95’ минута?

Сене Ламенс е херој на колото во младинската Лига на шампиони. Неговиот клуб губеше 1-2 од Реал Мадрид У19, за Ламенс во 90+5’ минута да даде прекрасен гол со глава и да обезбеди бод. Младинците на Клуб Бриж имаат 10 бода и како втори во групата одат понатаму. Повеќе

Сите фаворити згазија вечерва, за Атлетико тоа значи нокаут фаза

Шест натпревари - 18 голови на вечерашните средби од 21 часот во ЛШ. Атлетико Мадрид оствари очекувана победа за осминафинале, Баерн го доби дербито на вечерта против Мурињо, а Црвена Звезда остана без ЛЕ во 88-ма минута, откако претходно утна пенал. Повеќе