таг: лига на шампиони

Одличен трејлер за празникот наречен ЛШ

Стартува вечерва, а завршува на 30-ти мај догодина во Истанбул, што значи ќе се изнагледаме и ќе се изнауживаме. Колку само историја има зад ова натпреварување кое во Европа опстојува 65 години. Победи, порази, рекорди, успеси, неуспеси, малери...И така 65-та година по ред во која се испреплетени многу генерации. Едвај чекаме денов да стане ноќ. Повеќе

Па добро бе УЕФА, првпат играм Лига на шампиони и вие вака

По фантастичната сезона 2018/2019 во Серија А, Аталанта заслужено се најде меѓу најдобрите европски клубови во Лига на шампиони. Дебито ќе го имаат во Загреб, против Динамо во среда. А нивниот клучен играч од среден ред, холандскиот репрезентативец Мартен Де Рон имаше интересна преписка со УЕФА. Повеќе

Дами и господа, нејзиното височество Лига на шампиони

Вечерва започнува групната фаза на јубилејното 65. издание на Лигата на шампионите (28. во актуелната формула), турнир кој со квалификации започна на 25 јуни и кој одново носи енорнма заработка за сите учесници. Повеќе

Сите 99 гола на Интер во триплета сезоната

Горан Пандев, Самуел Ето, Диего Милито, Снајдер, Мајкон, Деки Станковиќ, Марко Матераци, Хавиер Занети, Иван Кордоба - каква банда предводена од Жозе Мурињо кои во 2009/2010 освоија Лига на шампиони, Серија А и Копа Италија. Повеќе

Најискрена можна реакција на луѓето од Славија Прага за ждрепката

Беа во четвртиот шешир и за очекување беше да им падне група со многу фаворити. А им падна најтешката, со Барселона, Борусија Дортмунд и Интер. Еве ја реакцијата на луѓето од чешкиот клуб кога го извлекоа нивното име. Повеќе

Реал против ПСЖ, Јуве со Атлетико
Лига на шампиони

Вечерва во Нион се извлекоа групите за Лига на шампиони, а најинтересна е можеби групата Ф во која Барселона ќе игра против Интер, Борусија Дортмунд и Славија Прага. Повеќе

До вчера играше во втора српска лига, сега го носи Олимпијакос во Лига на шампиони

Лазар Ранѓеловиќ е главниот херој на мечот Олимпијакос - Краснодар. Влезе во 75’ минута и даде два прекрасни гола во убедливиот триумф од 4-0 со кој Пирејците се скоро влезени во Лига на шампиони. Повеќе

A времето на спортска прогноза 1X2 го фативте ли?

Мотивиран од Википедијата во тефтер направена оригинално и ракописно, добивме уште еден мејл од читател кој поседува нешто слично, ама многу помалку макотрпно за одржување. Тука практично се ти е на тацна и треба само да пополнуваш. Повеќе

Времето кога создававме Википедија во тефтер
ЛШ сезона 2001/2002

Има заразени и заразени луѓе со фудбал, а на овие вториве не им е доволно само да го гледаат. Тие собираат сликички и полнат тефтери, па фиоките денеска им се едно убаво потсетување на детството кога немавме интернет или уште беше на почеток. Повеќе