таг: кревање тегови

Приказната за еден олимписки медал

Германски кревач на тегови и ветува на својата сопруга дека ќе освои златен медал на Олимпијада. Сопругата загинува во сообраќајка една година пред Олимпијадата во Пекинг. За да го оствари ветувањето, во олимпиското финале тој треба да крене 10 килограми повеќе од сопствениот личен рекорд. Повеќе

Кревање тегови, водич за почетници

Само треба да ги следиш твоите соништа и упатствата од видеово, и можеш сè да постигнеш (на тема кревање тегови). Повеќе

Нов светски рекорд, 335 кг на бенч

Со кренати 335 килограми товар, Русинот Кирил Саричев постави нов рекорд на бенч. Повеќе

Дали Планината од Игра на тронови е најсилен човек на светот?

Стана познат по улогата на Грегор „Планината“ Клигејн во петтата сезона од серијата Игра на Тронови, а сега конкурира да стане најсилен човек на светот во 2015 година. Повеќе

Офсајд спортистка

Обично не пишуваме за вакви луѓе кои се занимаваат со екстремни спортови, но 23 годишната Аша некако фино ќе си легне во друштво на нашите офсајд ликови кои се издвојуваат по својата уникатност. Повеќе

Поетска Олимпијада
Зборокревање

NPR (National Public Radio), во духот на древните традиции, покани поети од целиот свет да напишат стихови посветени на Олимпијадата. Победникот ќе го одредат читателите, со гласање. Еве го нашиот фаворит. Повеќе