таг: интер

Има да тренирате, па ако треба и ќе настинете

Со Антонио Конте нема лабаво ни на дожд, па макар се откорне од врнење и теренот е како за на ватерполо. Во недела не играат финале во Лига на шампиони, туку имаат гостување против Сасуоло. Ама него ич не му чуе, тој кисне и тие киснат. Тоа е, милиони лапаат. Повеќе

Како Мурињо со помош на Занети и Пандев ги неутрализирал Меси и Дани Алвеш

Од историската сезона на Интер со Мурињо кога ја освои тројната круна поминаа 9 години. Но тоа е приказна која се раскажува и ќе се раскажува, бидејќи е посебна ем затоа што ја оствари посебниот, ем затоа што една од важните алки во тимот беше нашиот најдобар фудбалер. Повеќе

Уште едно импресивно видео од играта на Интер на Камп Ноу

Погледнете го ова градење на акција во која Хандановиќ има двајца во своја линија и уште четворица нешто понапред. Умно, без никаква паника, од голман па преку човек на човек стигнаа до другиот гол и за влакно не погодија. Волку поврзан и трпелив Интер не сме виделе од времето на Мурињо. Повеќе

Кога на Камп Ноу некој ти игра Барселона фудбал

Конте не е ниту Спалети, ниту Мацари. Погледнете каков фудбал игра Интер откако им стана тренер. Имаат 6 од 6 во Италија, а синоќа беа преблиску до 0:2, па и 0:3 уште во прво. Имаа многу зрели шанси, а на моменти личеа како тим со Чави, Иниеста и Меси. Казната им стигна во второ. Повеќе

Барселона со пресврт го скроти доминантниот Интер

Мохамед Салах го реши највозбудливиот меч на вечерта на кој Салцбург од 3:0 успеа да стигне до 3:3. Интер створи еден куп шанси на Камп Ноу, но Луис Суарез го реши лидерот од Серија А. Ајакс убедлив на Местаља. Повеќе

Кој би можел да го замисли Интер без Pirelli на дресот? Кинезите наскоро го менуваат спонзорот

Во сезоната 2018/2019 Интер првпат надминал приходи од 400 милиони евра. Клубот заработил 415 милиони, односно 20% повеќе од лани (346 милиони). Од нив 19,1 милион носи договорот со Pirelli, најверниот партнер на Интер во последните 24 години. Повеќе

Наполи и Елмас го урнаа Ливерпул, Барса и Интер куртулија
Лига на шампиони

Со 16 години и 351 ден, Ансу Фати вечерва стана најмладиот играч во историјата на Барса кој играл во Лига на шампиони. Елиф Елмас доби 15 минути од Анчелоти во триумфот против европскиот шампион Ливерпул. Повеќе

После се чудат зошто во Италија има толку многу расисти

Лучано Пасирани, возрасен човек, децениски спортски новинар во Италија. По почетниот скандал во Каљари каде гомила идиоти му „букаа“ на Лукаку со мајмунски крици, се крена голема врева во Италија. Таман се стиши, сега се појави овој стар морон кој во студио почна на сите ѕвона да го фали Белгиецот Ромелу Лукаку дека е најдобро засилување во Серија А, дека не видел таков играч во Италија досега, и во еден момент (34-та секунда) рече: „Еден на еден те убива, те убива. Ти требаат десет банани за да го сопреш, толку е добар“. Повеќе

Сите 99 гола на Интер во триплета сезоната

Горан Пандев, Самуел Ето, Диего Милито, Снајдер, Мајкон, Деки Станковиќ, Марко Матераци, Хавиер Занети, Иван Кордоба - каква банда предводена од Жозе Мурињо кои во 2009/2010 освоија Лига на шампиони, Серија А и Копа Италија. Повеќе