таг: интер

Страшна еуфорија за Лукаку во Милано во 2 по полноќ

Се зборува за трансфер од околу 75 милиони евра и годишна плата од 9 милиони евра. Ромелу Лукаку е нов напаѓач во редовите на Интер предводен од Антонио Конте. Навивачите пресреќни, место во кревет, во ниедно време заминаа на аеродром и побудалеа кога го видоа. Повеќе

Што е работата со еден од најдобрите напаѓачи во Серија А?

Кога пред две години Мауро Икарди две илјади пати го прашаа за Реал Мадрид, тој одговори дека ќе остане во Интер додека не го избркаат на сила. Тогаш делуваше смешно, но денес е јасно дека попрво Занети ќе отиде во Јувентус отколку Икарди да добие нов договор. Повеќе

Се закачнаа навивачи на Јуве и Интер од Кина

Денес ни тргна со кинеската сцена. Попладнево се игра ревијалниот дуел меѓу Интер и Јувентус на кинеската турнеја од Интернационалниот Куп, па се сретнаа две навивачки групи. Мислиш се начекале ултраси на некој автопат во Италија. Оние за Интер држеле банер со натпис: „На Јуве му е во ДНК-то да краде“. Па јувентиниве вратиле со фрлање предмети. Повеќе

Кинески тифози на Интер со песна против Јувентус

Најголемите светски клубови секое лето хараат по турнеи ширум светот. Од Америка, преку Кина и Индонезија, па до Индија, во потрага по нови навивачки бази и ширење на пазарот. Во Кина многу навивачи има Интер, нормално, сопствениците му се од оваа земја. Едни од кинеските тифози на Интер се прославија. Повеќе

Контурите на новиот Интер сериозно го предизвикуваат Јувентус

Едно е сигурно - ќе гледаме трка меѓу „Сарибол“ и прагматичниот жесток стил на Антонио Конте. За разлика од претходните сезони кога не знаеше кај тера, Интер овојпат делува, макар наизглед, сериозно намерачен да му се испрси на Јувентус. Повеќе

За стариот Роналдо немаше лош терен и лоши услови за игра

Априлска вечер во Москва. Интер игра против Спартак на стадионот на Динамо. Во составот Паљука, Бергоми, Занети, Симеоне, Заморано, Роналдо... Бразилецот на буквално земјен терен играше самба со топката. Повеќе

Најголем трансфер на Интер е ѕверскиот кондиционен тренер од Реал

Фудбалерите на Интер ќе ги спрема Антонио Пинтус, човекот кој во врвна форма ги доведувал Зидан, Кристијано Роналдо, Дел Пјеро, Виали, Дешам, Ѕола, Модриќ, Марсело и многу други. На почеток плачат од пеколниот ритам, после му се заблагодаруваат. Повеќе

Луд интерес за карти, Интер почна да продава влезници и за 2020/2021

Навивачите на Интер во последните неколку сезони се асполутни победници во Серија А. Имал тимот добри резултати или не, тие купуваат сезонски влезници како да ќе е последна сезона. Повеќе

Ќе се руши легендарниот Сан Сиро - стадион со најбогата историја

Налик на средовековен храм, „Сан Сиро“ претставува величествена арена која не може да се споредува со кој било друг стадион на светот. Гигантски голем, дом на миланското дерби и со големите црвено-црни и сино-црни знамиња по оградите е нашето детство и наша младост. Повеќе