таг: интер

За навивачите на Интер викендов има две опции: фешта или војна

Неколку италијански екипи утре ги чека она „Да се биде или не“. Едни ќе слават, други ќе плачат, ама навивачите на Интер најавуваат дека ако треба и “ќе војуваат“. Целта е јасна, Лига на шампиони и ништо друго. Повеќе

Како тоа 9 милијарди евра за засилувања?

Во видео од 3 минути ќе дознаете кои клубови трошеле најмногу пари од сезоната 1991/1992 до сега. Бројкиве се фрапантни. Цели земји од типот на нашата може да се вратат во колосек со овие пари. Повеќе

Најубавите голови на Алваро Рекоба во Серија А

Меѓу илјадници фудбалери кои го носеа дресот на Интер низ годините, еден играч тифозите посебно сакаа и ценеа. Уругваецот кој беше во сенка на Виери, Роналдо и Адриано, а даваше прекрасни голови. Повеќе

Милан му најавува пекол на Интер во дербито

Со одлична серија од 7 победи и 3 нерешени, Росонерите во топ форма го пречекуваа градскиот ривал. Натпреварот не само што не е како и секој друг бидејќи е градско дерби, туку е и битка за 3/4 позиција. Милан има 51 бод, Интер 50. Момците на Спалети се ранети од ЛЕ, а Гатузо го има супер јануарското засилување по име Пјонтек. Жешка најава на Милан во пресрет на вечерната битка закажана за недела 20:30. Повеќе

Како изгледаа 15.000 гостински навивачи на Ајнтрахт

Бундеслигашот од Франкфурт ја има најголемата поддршка во еврокуповите сезонава. 15.000 Германци го бодреа Ајнтрахт на „Сан Сиро“ во Милано и изгледаа неверојатно. Играчите им вратија на најубав можен начин. Повеќе

Лука го исфрли Интер од Лига Европа, Арсенал надмоќен
Лига Европа

„Топџиите“ рутински со 3-0 го совладаа француски Рен и се пласираа во 1/4 финале на ЛЕ. Виљареал глатко против Зенит, а во Прага и Лисабон се играа продолженија после кои испаднаа Динамо Загреб и Севиља. Повеќе

Ајнтрахт во Милано ќе го бодрат 13.500 грла

Германските навивачи дефинитивно во моментов се број 1 на континентот. И по бројност, и по верност и по изданија. Тоа што го прават сезонава е лекција за сите останати. Повеќе

Спалети, стави ја Ванда нека игра против Ајнтрахт на реваншот

Тренерот на Интер ќе има тешка задача да склопи екипа за реваншот со Ајнтрахт Франкфурт во Лига Европа во четврток. По првите 0:0 во Германија, на „Меаца“ нераѕурите ќе бидат практично без пола екипа поради повреди и суспензии. Повеќе

Гаљардини од Интер на мобилен му покажуваше за пеналот на судијата

Додека се играа две мега дерби средби во Англија меѓу Јунајтед и Ливерпул и Сити и Челси кои завршија досадно 0:0, во Италија Фиорентина и Интер одиграа луд меч со дури 6 погодоци. Повеќе