таг: Хрватска

Дриблер на денот - хрватски навивач со велшки полицаец

Хрватска поведе со 0-1 во Велс, но домашните израмнија 1-1 и тоа беше крајниот резултат на мечот од квалификациите за Европско 2020. Хрватите се на прагот од пласман, а Велс ќе мора да се помачи. Исто како и овој нивен полициски службеник кој беше издриблан од хрватски навивач. Повеќе

Епскиот балкански дуел на кој Македонија помогна со гол во 94-ра минута Србија да оди на ЕП

Европските квалификациски средби не вратија назад во времето две децении, на една незаборавна и ризична битка меѓу Хрватска и Југославија. Натпревар со многу славни имиња, емоции, лоши меѓусебни односи и тешки моменти за нашите северни соседи. Повеќе

Група хрватски навивачи заспиваа бебе во Словачка

Околу 4.000 хрватски навивачи ја бодреа репрезентацијата на мечот против Словачка на кој „коцкестите“ ги прегазија домаќините со 4 парчиња во нивната мрежа (0:4). Пред и после мечот навивачите на Хрватска се забавуваа на секаков можен начин. Повеќе

Ѓоковиќ ужива на Корчула и пее песни од Оливер

Најдобриот светски тенисер, откако го крена вредниот пехар на Вимблдон, решил да одмори на Корчула во Хратска каде во еден ресторан го запеал и Оливер Драгоевиќ. Повеќе

Хрватите протеруваат Босанци што не сакаат да кодошат за нив

Разузнавачките структури на Хрватска веќе ги етикетираат како безбедносна закана Босанците што не сакаат да соработуваат со нив. Повеќе

Карамболот пред голот на Хрватите

Финалистот од Мундијалот во Русија се посрамоти на гостувањето во Унгарија и го загуби квалификацискиот меч со 2:1. Може слободно да заклучиме дека да не беше Ракитиќ ќе беше 3:1. Погледнете ја оваа мешаница пред гол. Прво чист гол спаси голманот, а потоа фудбалерот на Барселона кој реагираше маестрално. Повеќе

Кога Јаница Костелиќ направи чудесен подвиг и скијаше без стап

13 години поминаа од епскиот настап на најдобрата скијачка на сите времиња, Хрватката Јаница Костелиќ. На патеката во хрватски Сљеме, во првата трка од Светскиот Куп заврши седма, па во втората сакаше да им се оддолжи на сите кои по студено време дојдоа да навиваат за неа. Повеќе

Знае ли кај тера овој?

На пријателски футсал натпревар меѓу Хрватска и Казахстан се појавува гледач на трибина кој навива за Србија. Најјак. Повеќе

Тешко се излегува на крај со Хрватска

Македонската ракометна репрезентација го претрпе првиот пораз на Мундијалот во Германија и Данска во првиот сериозен испит кој беше многу тежок за положување. Повеќе