таг: фризура

Чудната фризура на играч на Тулуз стана хит во Струга

На 46. Меѓународен турнир во Струга, кој важи за еден од посилните пред почетокот на сезоната во Европа, францускиот Тулуз го освои третото место, ама ќе ги паметиме по фризурата на Роман Жирондо кој е дебитант во екипата. А за дебитантите по традиција има топло добредојде со нова фризура која ја бираат соиграчите. Повеќе

Фризерот од Нови Сад кои прави чудесни фризури со ликови на фудбалери

Се вика Марио Хвала и работи во еминентен фризерски салон во Нови Сад. За него пишуваа најреномираните европски медиуми затоа што човекот прави несекојдневни фризури. Жените кај него плаќале и по 120 евра за свечени фризури. Повеќе

15 најлоши фризури во историјата на фудбалот

Додека пишуваме, искрено се надеваме дека нема да се повторат. Никаде. Никогаш. Повеќе

Роналдо раскажа зошто се ишишал како цреп на СП 2002

Во една од најгледаните емисии на бразилскиот ЕСПН, легендарниот Роналдо откри што била причината поради која не останал подолго во Барселона иако се вљубил во градот и зошто на Светското првенство пред 15 години излезе со најглупата фризура во историјата. Повеќе

Американската војска дозволи суканки
No woman No Cry

По подолго време ПС-от (Правила на службата) на американската војска околу изгледот на нејзините припадници малку од малку се либерализираше. На жените им е дозволено да носат дредлокс.  Повеќе

Мајсторе, шишај ме Лига шампионка

Во низата акции пред утрешното финале на ЛШ во Милано, група фризери решија да шишаат бесплатно секој кој сака фризура а ла ушестиот пехар кој е наменет за европскиот првак. Повеќе

Што е полошо од тоа да утнеш пенал?

Да ја имаш најлошата фризура во историјата на фудбалот, која е во сопственост на Французинот Бастијан Хери кој игра за четвртолигашот Карлајл. Тој промаши пенал против Ливерпул во мечот од Лига купот, но никој не му замера за тоа. Повеќе