таг: давид луиз

Слика на која толку долго чекавме

Конечно после толку желби, мемиња, видеа и зезалици, дочекавме Давид Луиз во последниот ден од преодниот рок да потпише договор со Арсенал и да му се придружи на својот брат по природна коса, Матео Гендузи. Повеќе

Во Арсенал ќе одиш а? Епа отиде кафаната

Додека цела медиумска машинерија труби за Нејмар, Икарди и други ѕвезди кои се очекува летово да сменат средина, Давид Луиз изненадно го крена дресот на Арсенал и ги налути навивачите на Челси. Повеќе

Нема фрки меѓу Игуаин и Луис, се смирија

Тензијата меѓу Гонзало Игуаин и Давид Луис кои се срчнаа на 24 часа пред финалето на ЛЕ е минато. Фудбалерите на Челси ги надминаа недоразбирањата после лактот кој Аргентинецот го попи од Бразилецот, па дури и кажаа дека се сакаат. Повеќе

Видео од лактот на Луиз кон Игуаин на тренинг

Откако англиските медиуми кои се во Баку објавија видео на кое се гледа вербална расправија меѓу Бразилецот и Аргентинецот, се појави и ново на кое може да се види зошто Игуаин му бил бесен на Давид Луиз. Повеќе

Кепа зјапаше во елиминацијата, Давид Луиз спаси

Малку возбуда имаше во полуфиналето од Лига на шампиони, па да не останат покуси и учесниците во Лига Европа синоќа си играа со нервите на навивачите. Челси мина на пенали, ама да не беше интервенцијава на нивниот командант во одбрана во 100-та минута ќе се чешаа. Повеќе

Давид Луиз сам на себе си честиташе

По лудата голеата на Етихад, истиот резултатот од 4:3 го повторија и екипите на Челси и Славија Прага каде до 27-ма минута беше 4:1. Давид Луиз на крај си го најде братот близнак со кој заедно одат на стрижење, односно не одат. Повеќе

Мадр факр петица на Давид Луиз

Што ти значи да имаш брз, сигурен и целосно самоуверен штопер, па дури и во една ваква по малку коцкарска ситуација против двајца. Од игра ги избаци, особено едниот кој заврши зад аут линија. Стварно јако и фраерски. Повеќе

Канте не плаќа во ресторанот на Вилијан и Давид Луиз

Бразилците од Челси, Вилијан и Давид Луиз отворија италијански ресторан во Лондон. Се решиле амбиентот да не биде класичен, туку по опуштен со графити, а во кујна имаат профи шеф по име Никола за која велат дека има злати раце. Луиз признава дека во кујна само јајца знае да спржи, а за колегите велат дека обожаваат да доаѓаат бидејќи јадат гага, особено Канте кој никогаш не плаќал. Повеќе

Најплодните 7 години од кариерата на Давид Луиз

Тешко дека постои дефанзивец кој не сака да биде во кожата на Бразилецот во изминатиов период. Не само поради платата и славата, туку и поради трофејната сала која ја наполни до даска за само 7 години. Повеќе