таг: црвен картон

После ваков фаул, само марица да дојде и да го спроведат зад решетки

Без можност за помилување, без можност за намалување на казната затвор и да се остави во самица. Украинска втора фудбалска лига. Играат Прикарпатја и Суми. Повеќе

ФК Кланица против ФК Касапи

Виетнамска фудбалска лига. Играат Хаи Пхонг - СХБ Да Нанг. Мечот завршил 1-1, а чудо е и како воопшто завршил ако се погледне какви погубни стартови имало. Повеќе

Судија не му давај црвен жити очи

Играчот на Динамо Брест Александар Нојок на мечот со Астана го држел за рака судијата да не му покаже црвен картон на неговиот соиграч Кисљак кој брзински доби два жолти. Повеќе

Не го пцуј судијата, плукни го во фаца полесно ќе поминеш

Дисциплинската комисија во Италијанската фудбалска федерација скроз ги измеша брзините околу две казни на четвртфиналните средби од Купот на Италија. УЕФА се чуди и ика, а веројатно и Даглас Коста и Синиша Михајловиќ. Повеќе

Хорор фаулот над Погба за кој Шелви не доби црвен

Иако беше најдобар на теренот за својот тим кој изгуби 0-2 од Јунајтед, малку фалеше Џонџо Шелви да добие директен црвен картон и не е јасно како судијата не го виде ова? Повеќе

Цимер на Милер во затвор ќе му биде Кварезма

По безобразно опасниот старт на Томас Милер кој без акал му влезе со копачка во глава на играч на Ајакс, крајно сељачки стар направи и Рикардо Кварезма. Бешикташ го изеде дома од Малме и во директен дуел остана без нокаут фаза во ЛЕ, а Португалец доби заслужен црвен картон. Повеќе

Аргентинец од Зенит намерно добил црвен картон за да гледа Бока - Ривер

Во рускиот фудбал се отвори полемика околу намерните и многу ризични стартови на Леандро Паредес во кого сомневаат дека намерно направил црвен картон за да земе слободни денови. Повеќе

Ти голман играч да не сакаш да бидеш?

Дерик Вилијамс од Блекбурн синоќа на мечот против Блекбурн се сопна, ја грабна топкава в раце и се направи будала дека за сопката му следува фаул. Ајде под туш. Повеќе

Даглас Коста заслужува драконска казна и ништо помалку

Бразилскиот репрезентативец пред крајот од мечот меѓу Јувентус и Сасуоло (2-1) директно во лице одблизу го плукна Федерико Ди Франческо. Судијата повика ВАР репетиција и без размислување му даде директен црвен картон на Даглас Коста кој утрово им се извини на сите навивачи на Јувентус и на соиграчите и управата. Повеќе