таг: блејк грифин

И Кејтлин да чуе некој виц за Кејтлин

Кејтлин Џенер беше дел и тема на добар дел стендапи и вицови што се раскажаа од моментот кога Брус одлучи да стане Кејтлин. Речиси ниту еден од овие вицови, барем во јавност, не беше кажан пред Кејтлин. Блејк Грифин се погрижи да го исправи тоа. Повеќе

Најдобрите 50 забивања во НБА сезонава

Блејк Грифин, Џејмс Џонсон и Јанис Антетокумпо, Леброн Џејмс, Донован Мичел и многу други сериозни кандидати за титулата забивање на сезоната. Повеќе

Кевин Харт, Блејк Грифин и кади полни мраз
Гарнет бил стар?

Иако неговата Минесота минимално загуби од ЛА Клиперс, Кеј Џеј покажа дека не е за старо железо. Особено кога го залепи како постер Блејк Грифин. Повеќе

Атланта фаќа ритам, Блејк Грифин во петта брзина

Во ноќта меѓу четвртокот и петокот се одиграа три натпревари во НБА, а вечерта ја одбележи Блејк Грифин со фантастичната партија за нова победа на неговите ЛА Клиперс. Повеќе

Историска шанса за Клиперс, Хјустон за целосен пресврт

Откако изборија мајсторка во серијата против ЛА Клиперс, кошаркарите на Хјустон ги вратија сеќавањата на Клач Сити генерацијата на Рокетс кои во 1994 и 1995 го освојуваа шампионскиот пехар во НБА. Повеќе

Прстенот го менува господарот, Сан Антонио елминиран од ЛА Клиперс

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс се пласираа во полуфиналето на западната конференција, откако синоќа го совладаа шампионот Сан Антонио во седмиот натпревар од серијата 111:109. Крис Пол погоди во последната секунда за големо славје во Ел-Еј. Повеќе

Чистка на Истокот, Кливленд и Визардс одат понатаму, Далас преживува

Кошаркарите на Вашингтон и Кливленд се пласираа во следната рунда на источната конференција. ЛА Клиперс го доби Сан Антонио и израмни на 2-2 во серијата, во која Далас уште се држи со Хјустон Рокетс. Повеќе

Харден го до доби МВП дуелот со Вестбрук, негативен рекорд за Лејкерс

Џејмс Харден постигна 41 поен во триумфот на Хјустон Рокетс над Оклахома Тандер 115:112. Пол Џорџ се врати на теренот, а трипл-дабл учинок имаше Леброн Џејмс. Повеќе