таг: бетис

„Тебе ти аплаудира цел свет, не само на Бенито Виљамарин“

Меси има повеќе голови од слободни од цел Реал Мадрид. Неверојатниот Аргентинец по којзнае кој пат го воодушеви цел свет со луд настап. Синоќа го постигна петтиот гол сезонава од слободен удар - 4 има во првенство и 1 во Лига на шампиони. Повеќе

Трансфер за кој нема ништо да разберете

Не знаеме што збори овој, ниту на кој јазик е ова чудно и смешно мрмлање, само сигурни сме дека ова е монтажа чисто како заебанција за на 31 јануари, последниот ден за трансфери. И титлот благе везе нема. Повеќе

Шпанска доминација

Интер се посрамоти со ПСВ, Милан со Олимпијакос, а Наполи не ја издржа групата на смртта. Кај Шпанците не постои тоа „се посрамоти“ и тие не сакаат да чујат за елиминација уште во групна фаза. Последен пат киксирал Реал Сосиедад во 2014/2015. Повеќе

Милан тоне сè подлабоко, Динамо Загреб гази
Лига Европа

АЕК Ларнака на Тричко (асистенција) и Мојсов ремизираше со Лудогорец. Ристовски одигра полувреме во поразот од Арсенал а Адеми прави чуда со „Модрите“. Повеќе

Човекот кој го сруши рекордот на Гвардиола за посед на топка

Во првенство на земја каде играат технички најпоткованите фудбалери во Европа, да имаш најголем посед на топка значи дека треба да си тренерски магистар. Кике Сетиен е магистарот на Бетис. Повеќе

На играч на Бетис му избиле заб па по теренот го барале сите

За време на средбата од 5. коло во Примера меѓу Бетис и Атлетик Билбао (2:2), гостинскиот играч Јури Берчиче во еден дуел замавнал со лакт и го удрил домашниот фудбалер Франсис Гереро при што му избил еден заб. По крајот од мечот Гереро се вратил на терен да си го бара забот а му помагале од тренерите и соиграчите до децата кои фаќаат топки. Повеќе

Хоакин - ветеранот кој на 37 години реши големо градско дерби

Роден во 1981 година. Има 37. Додека речиси цела негова генерација фудбалери се повлечени, тој уште игра и дава голови во својот Бетис. Повеќе

Како Реал Бетис го билда тимскиот дух

Една од најважните работи за секој фудбалски и општо спортски колектив е играчите да функционираат сложно или како што се вели како семејство. За што поголема опуштеност меѓу нив се погрижи нивниот тренер кој ги разби сувопарните тренинзи делејќи им нова задача, која се покажа како успешна. Повеќе

И сега ова намерно е или не?

Само едно коло беше доволно да помине во шпанскиот фудбалски шампионат, за навивачите на Реал и Барса да се грабнат и да се расправаат за судиите кон кого биле повеќе наклонети. Барса синоќа славеше 2:0 против Бетис, а ова е спорниот момент кој крена тензија на социјалните мрежи. Повеќе