таг: акција

Дали го видовте првиот гол на Динамо?

Ако треба да се издвои акција на колото и една од најубавите сезонава во Лига Европа ние би гласале за оваа на Динамо Загреб. Понекогаш многу поубави се ваквите едноставни голови од изработена акција во која ги изораа како бавча. Барселона акција. Повеќе

Женски учебник за тимска игра

Ако некој се обидува да ги дискриминира жените во однос на фудбалот гадно се заебал. Овде додуше нема фудбал, туку уметност. Никогаш немаше да погодите дека баш ова ќе го изведат. Повеќе

Флипер ли е фудбал ли е?

На мечот меѓу Северна Каролина и Чарлстон Батерис во 2. американска УСЛ лига се одигра многу луда акција. Повеќе

Ајдучка акција во Кавадарци пред дербито со Тиквеш

Најверните навивачи на струмичка Беласица решиле пред дербито со Тиквеш од втората лига во сабота, да го посетат Кавадарци и притоа да остават трага дека биле во овој убав град. На табелата во втората лига Исток, после 9. кола Беласица е втора со 20 бода а Тиквеш шести со 12. Повеќе

Акција на сезонава во Норвешка во три потези

Изгледаше на загубена топка која одеше во аут, но од тоа се изроди одлично смислено подавање на прва и на крај атрактивна завршница. Голот треба да му се препише на дечкото кој го спаси аутот. Клавајте го на најавна шпица. Повеќе

Акција во Рим: донирај билет за театар

Фино е тоа со донирањето храна, облека и други материјални потреби. Но што е со потребите на душата? Театар во Рим почнува акција на 1+1 дониран билет. Повеќе

Акција на годината

Диџеј Стефенс од Ајова Енерџи тимот кој се натпреварува во НБА развојната лига, ја круниса акцијата на годината во оваа дивизија. Постигна 26 поени и беше најзаслужен за триумфот над Форт Вејнд од 108:105. Повеќе

Го пратиле дедо
Мечиња за дечиња

Што да се прави кога живееме во времиња во кои адетот и традицијата се побитни од верата? Повеќе

Читањето е јавна работа
Акција

На денот кога во нашиот градски парк ќе се одвива „Види музика, слушни слика, добиј книга" и во Белград ќе почне интересна акција за промовирање на читањето на јавни места. Повеќе