таг: златан ибрахимовиќ

Царската објава на Ибрахимовиќ на Инстаграм

Го следат 25,5 милиони луѓе а како и не би го следеле кога секоја наредна објава му е појака од претходната. Денес објави слика од него и Кинг-Конг, но со натпис кој е кралот а кој е Конг. Повеќе

Најголемите 10 неверства во фудбалот

Во Италија ги нарекуваат измамници бидејќи парите им се пред љубовта кон дресот. Најтазе е случајот со Донарума, но низ историјата на фудбалот ги има многу, а најмногу боли кога одат кај градскиот ривал. Тоа е, не се сите Тоти, Малдини, Ѕанети, Гигс, Сколс... Повеќе

Ибрахимовиќ почна да работи со топка

Откако на крајот на април тешко се повреди на дуелот со Андерлехт, лекарите на Манчестер соопштија дека Златан може да пропушти 8-9 месеци. На почетокот на мај му го оперираа коленото па Лига Европа славеше на штаки. А веќе на 31. мај на Инстаграм приложи видео на кое се гледа како работи со топка. Повеќе

Најјакиот транспарент на сезоната

Ако забележавте како за време на прославата на терен Ибрахимовиќ оди и се слика кај еден дел од трибината каде беа навивачите на Јунајтед, тоа е поради најоткачениот банер кој го видел за себе во кариерата.  Повеќе

Дебитантските голови на ѕвездите во Серија А

Шева на 22 години за Милан, Роналдо на 20 години за Интер, Клосе на 32 години, Балотели на 17 и сите најпознати фудбалери од италијанското првенство кои даваа дебитантски гол на разни стадиони ширум Италија. Повеќе

Ништо од Ибрахимовиќ во Скопје

Иако според звучноста на клубот, играчите и тренерот веројатно повеќето Македонци го посакуваат Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје, сепак и да ја освојат Лигата на Европа, нивната ѕвезда број 1 тешко дека ќе биде во комбинација за настап. Првичните информации се дека Златан Ибрахимовиќ синоќа против Андерлехт скинал лигаменти, а тоа значи пауза до есен. Тоа е огромен проблем за Мурињо до крајот на сезоната со оглед на тоа што е прв стрелец со 28 гола на сите натпреварувања. Повеќе

Манчестер куртули на ораницата во Ростов
Лига Европа

Во првиот дуел од осминафиналето на Лига Европа, Манчестер поведе преку Михтарјан по одличната асистенција на Ибрахимовиќ, а Букаров израмни на 1-1 по што Русите имаа и шанси за комплетен пресврт на средбата која се играше на најлошиот терен во Лига Европа. Повеќе

Давам 3.000 евра син ми да стои до Ибрахимовиќ

Во канцелариите на рускиот клуб Ростов се јавил непознат човек којшто побарал син му да биде меѓу децата коишто ќе излезат на терен на почетокот на мечот од Лига Европа Ростов - Манчестер Јунајтед. Повеќе

Трофејната сала на Златан Ибрахимовиќ

Ибра со два убави гола му го донесе на Јунајтед првиот трофеј сезонава а себе си го подари 32. трофеј во кариерата. Англија е шеста земја во неговата кариера, а во пет освојувал титули. Повеќе