таг: уфц

Кој е Македонецот кој освои светска титула во УФЦ?

Татко му е роден во битолското село Беранци, мајка му е Гркинка, а тој има два прекари Александар Велики и Хулк. Првото асоцира на знамето со кое позираше со своите фанови. Повеќе

Конор конечно се враќа, одреден датумот кога ќе се бори

После бурата со Хабиб и неговите Дагестанци, лудиот Ирец сега има друг противник, кој го планира како отскочна даска за Хорхе Масвидал кој бара „да не го пуштаат тоа момче со него затворен во ринг, дека ќе го повреди“. Повеќе

Нејт Диаз без извини против УФЦ

Последното тестирање на Нејт Диаз наводно покажало траги на стероиди кај УФЦ борецот, по што од таму неофицијално го советувале да поќути, да заврши борбата што го очекува, да ги земе парите, па после ќе решаваат нешто. Диаз нема намера да го игра ова. Повеќе

Дастин Порие е следниот противник на Нурмагомедов
Се пензионираше Конор Мекгрегор

30-годишниот поранешен УФЦ шампион на социјалните медиуми објави дека се пензионира од „спортот порано познат како ’мешани боречки вештини’. Повеќе

Најгадниот навивач кој ќе го видите денес

Подобро зјапајте во таа црнката која најавува УФЦ борба отколку во тој црепот позади. Инаку во живо го видоа на вести потегот со мрсулот кој реши да го вечера. Повеќе

Во Бразил тргнал крадец да краде од девојка борец во УФЦ

Апсолутно неверојатна приказна стигнува од Рио де Жанеиро каде една од најголемите борци во жестокиот шампионат УФЦ претепала крадец. Повеќе

Графит во Истанбул посветен на борбата меѓу Хабиб и Конор

Турчинот Мохамед Емин Туркмен (33), се занимава со цртање графити повеќе од 20 години. Тоа му е и професија затоа што заработува цртајќи за локалните брендови. Повеќе

Еден нормален и еден поинаков начин на прослава за Нурмагомедов

Хабиб Нурмагомедов и Конор МекГрегор ги оправдаа, а можеби и ги надминаа очекувањата на гледачите кои се по вакви борби. Такво нешто веројатно може да се каже и за славјето во неговата земја. Повеќе