таг: тренинг

Марадона како луто чиче што му смета галама

Во тренинг базата на клубот кој го води, Химнасиа Ла Плата, дошле десетина деца да земат автограм од него. Во целиот тој џагор, Диего се изнервира и им свика на децата дека нема да добијат потпис ако урлаат „Диего, Диего!“ Повеќе

Со свој камен по глава

Пирс Свинеј е одбранбен фудбалер на англискиот четвртолигаш Ексетер Сити. На еден претпладневен тренинг толку без осет ја рогнал топката што таа паднала врз неговата кола во близина на игралиштето и скршил ветробранско стакло. Повеќе

Кога Марадона за Светско 1994 се спремал на селска ливада

Додека репрезентацијата на Аргентина тренирала во својата база, Диего решава да се пушти на една селска ливада и таму да набива кондиција за Мундијалот во САД 1994. Повеќе

Дрис Мертенс им го соблече задникот на заедничка слика на Белгија

Во базата на репрезентацијата на Белгија која се спрема за квалификациите за Евро 2020 против Сан Марино и Казахстан, играле едни против други. Победила екипата за која играле Еден и брат му Торган Азар, Аднан Јанузај, Денис Прат, Бентеке, Бојата, Чадли, Алдервејрелд, Ванакен и Вермален. Повеќе

Кога тренерот ќе ти рече да покриваш повеќе
Еден обичен тренинг на Роналдо во Јувентус

Еуфорични по доаѓањата на новите засилувања Де Лихт, Рамзи и Рабио, бјанконерите ги почнаа подготовките за новата сезона. А Роналдо од старт покажа дека летово не кркал ко Азар и Бен Једер. Повеќе

Интересен тренинг на Наполи

Во исчекување на новите засилувања меѓу кои се споменуваат нашиот Елмас, Хамес Родригез и Ирвинг Лозано, фудбалерите на Наполи тренираат под надзор на Карло Анчелоти. Имаа забавна игра на тренинг. Повеќе

Роџер Федерер не е од планетата земја

Најголемиот тенисер на сите времиња тренираше на Ролан Гарос првпат после четири години отсуство од овој турнир поради повреди. И направи еден прием каков што не сме виделе во тенисот. Повеќе

Како изгледа тренингот на Барса од очите на Меси

Со модерната GoPro камера на глава, Лионел овозможи јавноста да види како изгледа еден вообичаен тренинг во Барселона. Од муабет со Суарез, до прослава со Дембеле и шутеви на гол. Повеќе