таг: свештеник

Во името на Отецот, синот, светиот дух и прво јаче од второ

Кога веќе нејќе ГГ, ГГ3+, гол у прво, два у второ, ГГ1 или ГГ2, да пробаме вака. Освети ја Боже кладилницата и моли се за поголеми квоти, може ќе почне да дава. Повеќе

Во името на гол-гол, три плус и второ појако од прво

Во кладилница нема што не е пробано. Сите игри, сите комбинации, сите системи. Кога не сака не сака, па дај да викнеме поп во припомош за добивка. Православен свештеник, Корча, Албанија. Повеќе

Пике и свештеникот од Мурсија

Жерар Пике стана главен херој па дури и на натпреварите на кои не е на теренот. Во Шпанија веќе два дена се зборува за неговата средба со свештеникот пред Мурсија. Повеќе

Писмото што Хилари го доби од својот пастор по поразот од Трамп

Си-ен-ен ја објавува содржината на писмото што свештеникот Бил Шилади и го испраќа на Хилари Клинтон утрото на 9-ти ноември 2016, еден ден откако таа ги изгуби претседателските избори од Доналд Трамп. Повеќе

Поранешен фудбалер на Манчестер Јунатед стана свештеник

Сме слушнале за фудбалери кои по крајот на кариерата станале бизнисмени, келнери или мајстори, но досега немало случај на познат играч кој решил да стане свештеник. Повеќе

Не е секој за свештена мантија

Отец Лело, познат свештеник во неаполскиот кварт Вомеро во црквата Сан Џовани Батиста (Свети Јован Крстител) одвреме-навреме ги слави победите на Наполи заедно со верниот народ. Минатиот викенд на миса го одбележа историскиот рекорд на Гонзало Игуаин кој сезонава даде 36 голови. Голем дел од Неаполците не го оправдуваат однесувањето на Отец Лело. Повеќе