таг: спортска опрема

Во Јуве тренер не носел тренерка уште од времето на Липи, Сари ќе го менува тоа

На промоцијата во Јувентус, Маурицио Сари очекувано дојде костумосан во одело и вратоврска, што за момент значеше промена на сопствените принципи на тренерот кој пак ќе се врати на своето. Повеќе

Скандалот на Adidas со бели патики за време на Месецот на црнечката култура

Од сосема добра идеја и замисла, до тотална белја. Социјалните мрежи беснееле на ваквиот гест од германскиот гигант, па adidas бил принуден да се извини и да ги повлече од продажба патиките. Повеќе

Дресовите во кои Барселона ќе игра следната сезона

Мешавина меѓу иновација и традиција - Каталонската гордост следната сезона ќе носи нови дресови кои донесоа различни коментари по социјалните мрежи. Повеќе

Мангупските дресови кои ги правеше Kappa - брендот од стара школа

Уште во ’90-те години Kappa беше еден од највлијателните фудбалски брендови на свет. Во најдобрите години оваа фирма ги спонзорираше Јувентус со Платини и Зидан, легендарната Барса на Кројф, Милан на Ван Бастен, Рома со младиот Тоти и други топ европски клубови. Повеќе

Кројачот да ви ги врати парите

Дури и ако не гледате карлинг, овој спорт би можел да ви одземе внимание особено кога играат Норвежаните. Еден детал посебно ќе ви боде очи. Повеќе

Викаат дека е познат најубавиот дрес за Светското 2018

Nike ја претстави опремата со која репрезентацијата на Нигерија ќе му се покаже на светот на Мундијалот летово. Делува јако. Повеќе

Бајката на Атлетико Тукуман со загубена опрема и авионски лет

По 115-години чекање, Атлетико Тукуман доцнеше на најголемиот меч во клупската историја. На крајот, по сите перипетии кои ги снашле, излегоа на терен и победија. Повеќе

D Sportska oprema поддржувач на летниот камп Кирил Лазаров 7

Официјален партнер на вториот летен ракометен камп “Кирил Лазаров 7” ќе биде D Sportska oprema. Повеќе