таг: шефилд јунајтед

Го видовте ли најчудниот гол на полусезона во Премиер лига?

Минатиот четврток, Џонџо Шелви, најдобриот играч на Њукасл, стана херој на мечот против Манчестер Сити, а во четвртокот вечер против Шефилд го даде најчудниот гол на сезоната. Повеќе

Де Хеа па не е реално ова што го направи

Манчестер Јунајтед одигра 3:3 на гости против Шефилд Јунајтед во меч во кој „црвените ѓаволи“ сигурно ќе примеа повеќе погодоци ако го немаа шпанскиот голман на голот. Повеќе

Приказна за тешкиот пат на Били Шарп - најанглискиот напаѓач во Премиер лигата

На 10 август, 12 години после својот последен меч во Премиер лига, Шефилд Јунајтед го даде првиот гол во мрежата на Борнмут, кој на навивачите им го подари Били Шарп, човекот кој требаше да го направи тоа. Повеќе

Јунајтед го прави најскап на свет стоперот на кого Фергусон му се јавил пред 8 години

Англискиот репрезентативец Хари Мегваер наскоро би можел да го сруши трансфер рекордот на Вирџил Ван Дајк и Матејс Де Лихт за најскап дефанзивец на сите времиња. Јунајтед спремен да плати 80 милиони фунти за него. Повеќе

Е мој судија

Енди Вулмер, еден од подобрите англиски судии сосема случајно со пета отвори контра за Виган кој во истата акција постигна гол против Шефилд Јунајтед. Мечот заврши 3-3, така што штетата на Вулмер (17-та секунда) помина со помалку притужби. Повеќе

Силувачот Еванс пак ќе игра фудбал

И покрај петицијата потпишана од 90 илјади жители на Шефилд кој се противат на неговото реактивирање во фудбалот, Чед Еванс доби дозвола од англиските власти да ја продолжи професионалната кариера. Повеќе

Затворен поради силување, навивачите не го сакаат во тимот

Со петиција потпишана од 60 илјади симпатизери на Шефилд Јунајтед, од управата на англискиот клуб се бара да не го враќа затворениот Чад Еванс во екипата. Повеќе