таг: серхио рамос

Гестот на Рамос дефиниција за капитен

Шпанија до 64’ минута го кршеше отпорот на Шведска и конечно го скрши. Најпрвин Серхио Рамос погоди од пенал, а вториот удар од белата точка кој Шпанците го добија во 85’ минута реши да му го даде на Алваро Мората, за да му билда самодоверба. Повеќе

Дуелот Рамос - Меси

Барселона одново, во рок од само четири дена го победи Реал среде Мадрид, овојпат со 0-1 со гол на Ракитиќ. Фудбалерите на Реал повторно се исфрустрираа што не можеа да дадат ниеден гол, па Рамос бесот го истресе врз Меси кој не му остана должен. Повеќе

Најинтересни моменти од ел класико Барса - Реал во Купот

20 дена ќе почекаме до реваншот на „Сантијаго Бернабеу“ кој треба да биде пеколен. Синоќа имаше неколку интересни моменти. Повеќе

Семедо го прати Рамос по хот дог

Нелсон Семедо и Серхио Рамос во битка за една топка на синоќешното Ел Класико. Во еден момент стоперот на Реал излегува целосно од кадар. Да не беше повторената снимка од друга камера, немаше да дознаеме каде заврши човекот. Повеќе

Сензационален податок за човекот кој влегува со агресија во секој дуел

Серхио Рамос е поим за тешка дефанзивна карпа која не се поместува, но истовремено и за лакташ кој бесрамно ги удира противниците. 2018-та ќе ја памети по еден неверојатен статистички податок во кој му помогнаа и судиите. Повеќе

Нова глупост на Серхио Рамос, страшно раскрвари противнички играч

И во ситуација кога сакаш да бидеш неутрален и да не носиш проценки и суд, не можеш да не кажеш дека Серхио Рамос на моменти не е најголемо говедо во европскиот фудбал. Повеќе

Рамос е малку нервозен

На еден од последните тренинзи на Реал Мадрид, Рамос го искалил бесот врз младиот фудбалер Серхио Регулон кој тренира со првиот тим. Нервозата во Реал е очигледна затоа што екипата не знае што е победа веќе со недели а за да дадат гол треба да играат со кадетите на тренинг. Повеќе

Како мечот со Македонија му помогнал на Рамос да ја усоврши Паненката

По криминално изведениот пенал против Баерн Минхен во полуфиналето на Лига на шампиони кога во целиот свет го тролаа, Серхио Рамос не спиел цела ноќ и решил да смисли нова тактика со која ќе ги фрла голманите на земја. Повеќе

Ни Рамос не го познава доволно добро Роналдо

Девет години играат заедно во Реал Мадрид и што се вика знаат како дишат меѓу себе, ама тоа не е никаква гаранција дека може да си одмогнат кога ќе се сретнат во репрезентативен дрес. Тешко можеш да му најдеш слабост на Кристијано, особено не од пенал. Рамос му покажа на Де Хеа каде да се фрли, а овој го послуша и се заеба. Повеќе