таг: република српска

Што бидна меѓу Жељко Бувач и Јирген Клоп - неразделните другари

Неделава на „Енфилд Роуд“ било турбулентно: почна со повредата на Окслејд-Чембрлејн, потоа Салах имаше повик од египетски суд за на крај проблем да се јави со Жељко Бувач - десната рака на Јирген. Повеќе

Кладилничарска понуда на годината

На пет минути пред истекот на старата а доаѓањето на новата година во една кладилница во Република Српска имало интересни понуди за обложување. Повеќе

Голманот кој се дебелее по слави и свадби се спрема за Гинис

Ненад има 130 кила и од него се претпоставува дека нема појак голман на вага. Соиграчите не го зезаат дека е дебел, бидејќи по нивните грешки во одбрана, тој го спасува голот. Вториот по дебелина во Република Српска треба да јаде уште многу леб за да го стигне. Повеќе

Boj se ovna, boj se govna, a kada ću živjeti?
Порука радницима у штрајку - ЈЕБИТЕ ИМ МАЈКУ јер...

И у нама гори ватра Босно моја, ама ние... Нит стечајната маса некогаш поддржавме, нит за едно ебано право овде не се изборивме, нит на Европа среден прст за името покажавме нит бутур, ебати тоа народот и жениве што ни за право на абортус не знаеја на улица да излезат. Сите се набутале по дома и после оф.. Епа оф. За кого е, и малку е. Повеќе

Ибрахимовиќ во репрезентацијата на Република Српска

Селекторот на фудбалската репрезентација на Република Српска изјави дека планира во составот да го повика и Златан Ибрахимовиќ. Повеќе